Страница 1 из 19 12311 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 186

Тема: Права женщин в декретном отпуске и новая полиция

  1. #1
    рядовой
    Регистрация
    02.10.2015
    Репутация: 0
    Адрес
    Украина
    Служба
    УИМ
    Сообщений
    6

    По умолчанию Права женщин в декретном отпуске и новая полиция

    Друзья,помогите советом или оставьте свое мнение! я сотрудник милиции.Стаж 10 лет.В прошлом году ушла в декретный отпуск по уходу за ребенком до 3 лет.Сейчас все сплошь и рядом говорят,что декретчиц сократят без предоставления им работы.Никто трудоустраивать не собирается,хотя КЗоТ вроде еще никто не отменял.Что делать?Кто знает? Мотивируют якобы тем,что милиция с 7 ноября прекращает свое существование.Хотя я больше думаю,что происходит только смена названия и все.....И за счет декретчиц хотят произвести сокращение......Я думаю,что это свинство.Что скажете? Может Вам что-то известно поточнее.Спасибо!Буду рада Вашему мнению и комментам по теме. Никакого уважения к женщинам и матерям.......

  2. #2
    генерал-полковник Аватар для Фил
    Регистрация
    14.07.2011
    Репутация: 17372
    Адрес
    Екатеринослав, Новороссийск, Днепропетровск, ....?
    Служба
    Пенсионер МВД
    Сообщений
    7,709

    По умолчанию

    Уже спрашивали сегодня. Тут: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите Здесь для Регистрации]
    Даже если ваше объяснение настолько ясно, что исключает всякое ложное толкование, все равно найдется человек, который поймет вас неправильно.

  3. #3
    рядовой
    Регистрация
    17.11.2011
    Репутация: 220
    Адрес
    Киев
    Служба
    Следствие (дознание)
    Сообщений
    9

    По умолчанию

    Охорона материнства і дитинства є пріоритетними завданнями держави. Згідно з ч. 3 ст. 24 Конституції України держава забезпечує створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.
    Підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця наведені у ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Так, у п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України передбачено, що трудовий договір може бути розірвано у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

    Однак згідно з ч. 4 с. 40 КЗпП України не допускається звільнення працівника за ініціативою роботодавця, навіть внаслідок скорочень, у період його тимчасової непрацездатності, окрім випадку, коли він не з’являється на роботу протягом більш як чотирьох місяців внаслідок тимчасової непрацездатності, за винятком перебування у відпустці по вагітності і пологах (п. 5 ч. 1 ст. 40 КЗпП України). Отже, коли жінка перебуває у відпустці по вагітності і пологах, звільнити її за ініціативою роботодавця, у тому числі скоротивши її посаду, не мають права.

    У наведених вище нормах йдеться про відпустку по вагітності і пологах, яка триває за загальним правилом 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після них (ч. 1 ст. 179 КЗпП України). А як бути із працівницею, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Чи може її посада підлягати скороченню?

    Відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – якщо дитина потребує домашнього догляду, і жінці надана відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку за ч. 6 ст. 179 КЗпП України) з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Це означає, що у будь-якому випадку, коли жінка має дитину до трьох (шести) років, її звільнення за ініціативою роботодавця, в тому числі і внаслідок скорочення посади, заборонено, крім випадків повної ліквідації підприємства. Навіть у разі повної ліквідації звільнену жінку повинні працевлаштувати.

    Аналогічна позиція викладена і у листі Мінсоцполітики України N 40/06-187-12 від 13.03.2012 р. Згідно з ч. 4 ст. 2 Закону України "Про відпустки" (N 504/96-ВР від 15.11.1996 р.) право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади). У зв’язку з цим у згаданому листі зазначено, що "на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, яка надається відповідно до норм статті 18 Закону України "Про відпустки", за працівником зберігається місце роботи (посада). Отже, зазначена посада не підлягає виведенню зі штатного розпису". Таке широке формулювання ("за працівником зберігається місце роботи") означає, що заборонено скорочення посади не тільки матері, а також батька дитини, баби, діда чи іншого родича, які перебувають у декретній відпустці замість матері згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України "Про відпустки".

    За порушення зазначених норм керівник підприємства, а також особа, на яку покладений обов’язок контролю за дотриманням трудового законодавства на підприємстві відповідно до посадової інструкції або трудового договору (наприклад, кадровик чи бухгалтер) можуть бути притягнені залежно від обставин справи до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності. Відповідно до ст. 41 КпАП порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 НМДГ. Кримінальна відповідальність у випадку скорочення посади особи, яка перебуває у декретній відпустці, може наставати за ст. 172 КК, відповідно до якої умисне грубе порушення законодавства про працю карається штрафом до 50 НМДГ або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправними роботами на строк до 2 років, а якщо воно вчинене щодо вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до 14 років, - штрафом від 50 до 100 НМДГ або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців.

    Таким чином, дбаючи про зростання чисельності населення країни, захищаючи материнство та дитинство, держава забороняє скорочувати посаду особи, яка перебуває у відпустці по вагітності та пологах, а також у відпустці по догляду за дитиною.

  4. #4
    Ветеран Аватар для BETEPAH
    Регистрация
    15.01.2011
    Репутация: 63271
    Адрес
    Киев
    Служба
    Пенсионер МВД
    Сообщений
    19,698

    По умолчанию

    Таким чином, дбаючи про зростання чисельності населення країни, захищаючи материнство та дитинство, держава забороняє скорочувати посаду особи, яка перебуває у відпустці по вагітності та пологах, а також у відпустці по догляду за дитиною.
    Это раньше так было, а эта власть плевать хотела на Ваши доводы.Дай бог если Вы их используете в суде и суд ЗАЙМЕТ Вашу позицию, но и тут не все просто, об этом писал в разделе спроси у кадровика.
    Рожденный ползать, летать не может

  5. #5
    Супер модератор Аватар для Oboroten365p2
    Регистрация
    30.01.2009
    Репутация: 57625
    Адрес
    Мегаполис
    Служба
    Гражданский
    Сообщений
    20,172
    Записей в дневнике
    30

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Viktoria09 Посмотреть сообщение
    ...крім випадків повної ліквідації підприємства
    Вот этот пункт и считают ключевым, на него будут "бить" и от него отталкиваться. Мол, милиция ликвидируется полностью - милиции больше нет.
    Не мы такие - жизнь такая...

  6. 2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
    BETEPAH (31.10.2015)Levinka (31.10.2015)
  7. #6
    генерал-полковник
    Регистрация
    08.01.2009
    Репутация: 10625
    Адрес
    Ялта
    Служба
    Пенсионер МВД
    Сообщений
    8,321

    По умолчанию

    В прошлом году, когда наша милиция переаттестовывалась в полицию, декретчицы, скрипя зубами, на работу повыходили, надеялись позже свалить, но работают до сих пор, я не знаток КЗОТа РФ, но на практике, пару таких следовательш знаю.
    Я никогда не спорю. Просто объясняю почему я прав.

  8. #7
    Ветеран Аватар для BETEPAH
    Регистрация
    15.01.2011
    Репутация: 63271
    Адрес
    Киев
    Служба
    Пенсионер МВД
    Сообщений
    19,698

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Oboroten365p2 Посмотреть сообщение
    Вот этот пункт и считают ключевым, на него будут "бить" и от него отталкиваться. Мол, милиция ликвидируется полностью - милиции больше нет.
    ИМХО.Но есть МВД Украины и оно ни куда не ликвидировалось, а те органы на местах, его структурные подразделения. Вот и от этого необходимо отталкиваться в суде.Теоретически у МВД была возможность не увольнять декретчиц, оставив их в штате МВД.
    Рожденный ползать, летать не может

  9. #8
    рядовой
    Регистрация
    17.01.2012
    Репутация: 1
    Адрес
    Одесса
    Служба
    УР
    Сообщений
    5

    По умолчанию

    но нас то помимо рапорта на увольнение заставили написать рапорт о выходе на работу,т.е уволены мы не из декрета,а как все:а общих снованиях.

  10. #9
    рядовой
    Регистрация
    29.10.2015
    Репутация: 1
    Адрес
    Киев
    Служба
    БНОН
    Сообщений
    2

    По умолчанию

    Вы рапорт могли не писать. В Киеве декретчицы рапорта не писали

  11. Пользователь сказал cпасибо:
    Oboroten365p2 (07.11.2015)
  12. #10
    рядовой
    Регистрация
    17.01.2012
    Репутация: 1
    Адрес
    Одесса
    Служба
    УР
    Сообщений
    5

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Pirat Посмотреть сообщение
    Вы рапорт могли не писать. В Киеве декретчицы рапорта не писали
    Когда написала,уже поняла это.Сработало стадное,елки, чувство,все пишут и я напишу.

Страница 1 из 19 12311 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •