Без розтину не поховають

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Спочатку хотів в "Новинах" цю тему запостити, але подумав, що таки до міліцейської службової діяльності МАЄ якесь відношення.

Прочитав сьодні в газеті і здивувався дуже-дуже (це я м"яко так сказав...).

http://zhitomir-online.com/oficial_info/12161-bez-roztinu-ne-pohovayut.html

3 19 листопада обов'язковій судово-медичній експертизі підлягатимуть усі без винятку небіжчики Тобто кожну людину, незалежно від того, чи у свої 100 вона померла природною смертю вдома, чи у 70 літ - від невиліковної хвороби у громадському місці, не можна буде поховати без розтину. Навіть якщо це суперечитиме останній волі покійного та бажанню його родичів. Чи не є це прямим по-рушенням прав людини та грубим втручанням у її приватне життя?

- Чи вистачить вам працівників і чи є приміщення для проведення судмедекспертизи?
— Якщо стаття набере сили, то навантаження для нас збільшиться удвічі. Наприклад, минулого року на Буковині померло майже 11 тисяч людей. Якби їм усім робили експертизу, а це ЗО розтинів на день, то ми не змогли б упоратися з цим. Адже потрібні додаткові приміщення, столи, реактиви, збільшити з двохсот чоловік удвічі штат, дати їм зарплату. Виходить, ми створюємо ще одне бюро, на яке потрібно мільйони гривень. Ми й так виконуємо роботу, яка не потрібна. У нас 50% розтинів — це смерть людей, які померли на вулиці. А тут нам вирішили додати ще більше роботи.

Щодо приміщень, то нам їх досі не вистачає. Експертиза убивства, напри-клад, триває до шести годин, ДТП з численними ушкодженнями — від однієї до чотирьох годин, через хворобу — до години. Якщо лише по годині-півтори витрачати на кожну експертизу, то скільки Треба на це часу? Утворяться черги родичів померлих.

- Тоді як бути родичам покійного?

— У четвертому пункті згаданої статті зазначено, що "видача померлого проводиться тільки з письмового дозволу прокурора і тільки після проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті". А якщо тіло привезли за сотні кілометрів? Це ж за дозволом на видачу тіла потрібно їхати назад до районного прокурора, потім забирати померлого і везти ховати. Не всі родичі померлого зможуть без нервів це витримати. А скільки коштів потрібно витратити? До того ж немає гарантії, що прокурор чи його заступник будуть саме в цей час на своєму місці.

Кінець цитати.

Осьо собі думаю, невже їм бабла бракувало.
І так народ платив за те, щоб швидше все зробили. А які тепер розцінки будуть. Це капєц повний. Знущання над народом продовжується. Ой!!! Щиро перепрошую, не таким словом назвав. Має бути : "пакращєння"............

митрич

генерал-полковник
Reaction score
14,904
Сложная тема. С одной стороны конечно абсурд привозить 90 - летнюю старушку, которая умерла дома при куче диагнозов, при которых врачи поликлиники её наблюдавших, вообще удивлялись как она еще до сих пор живет. С другой стороны, я знаю зека, который что бы "помочь" 89-бабуле, забил ей в голову гвоздь, по самую шляпку и обнаружили случайно соседки, расчесывая ей волосы, расчестка зацепилась за головку гвоздя. Все же хотя бы поверхостный осмотр судмедэкспертом, все же нужен.

Alix

Ветеран
Reaction score
44,623
Ну, во первых, не с 19 ноября, а с 0.00 часов 20 ноября- когда вступит в действие новый УПК.
Ранее (говорю так, а вообще до 20.11.12г.) вопрос кого вскрывать, кого не вскрывать регламентировался совместным приказом МВД, Генпрокуратуры и МОЗ №102,685 (наш номер),692 от 25.10.2011г. Приказ, конечно, не ахти (чего стоит только п. 4.6. "Фіксують у протоколі огляду місця події дані про наявність диспансерного спостереження за хворим і дату його останнього огляду лікарем та прийняте рішення щодо направлення трупа на судово-медичне дослідження."), но там же:

п.4.9. З урахуванням результатів огляду місця події, трупа та проведеної на місці події перевірки, особисто приймають рішення щодо направлення трупа на судово-медичне дослідження.
У направленні зазначають перелік питань судово-медичному експерту та питання щодо видачі одягу померлого, його тіла, можливості кремації тощо. Копію направлення долучають до матеріалів перевірки.
Здійснюють контроль за термінами проведення судово-медичних досліджень трупів людей. У разі ненадходження їх поштою особисто отримують акти досліджень та речові докази.

Обов'язково направляють для проведення судово-медичного розтину:

- трупи людей з ознаками насильницької смерті (травми, асфіксія, дії крайніх температур, електричного струму, отруєнь тощо), підозр на таку;

- трупи людей, смерть яких настала раптово, - без обмежень віку (коли смерть настала швидко, зненацька, на фоні видимого, уявного здоров'я від хвороб, що перебігали приховано або розвинулись гостро);

- трупи людей, смерть яких настала поза місцем постійного проживання;

- трупи людей, особу яких не встановлено.

Не направляють для проведення судово-медичного дослідження трупи людей віком до 50 років, померлих удома, за наявності диспансерного спостереження за хворим і його останнього огляду лікарем не більш ніж за місяць до настання смерті, при відсутності ознак насильницької смерті та підозр на таку.

http://document.ua/pro-zatverdzhennja-porjadku-vzaemodiyi-mizh-organami-vnutris-doc74677.html

В новом УПК это не предусмотрено- ст. 238 ч.3 УПК
3. Після огляду труп підлягає обов’язковому направленню для проведення судово-медичної експертизи для встановлення причини смерті.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4651в-17

Думаю, изменения в УПК будут, но когда... у депутатов явно другие приоритеты на ближайшие два- три года :(, адекватных специалистов по уголовному праву/процессу среди них я не заметила.

Последнее редактирование:

alexz

генерал-полковник
Reaction score
8,152
Осьо собі думаю, невже їм бабла бракувало.
"им" всегда мало и при любой власти. И без нового УПК вымагалово с трупов от всех звеньев цепи до захоронения идет на нормальном уровне. Милиция, вызов труповозки, экспертиза, бюро по захоронению, кладбище все хотят откусить кусочек и если нет знакомых, то без кошелька законы и правила очень часто побоку. Как-то при мне сотрудника морга родственники за дело в кровь били, вокруг была масса людей и все отвернулись и никто и словом не помог, всех видимо достал.
А УПК сырой -наверняка косяков туча, главное - вовремя заметить и исправить.

• Like
Reactions: mss

Jess

генерал-лейтенант
Reaction score
3,007
Як жартував один мій знайомі доктор з СМЕ - судмедексперт за свою кар`єру має три завдання - посадити хірурга, збудувати морг та родити тисячу висновків. Схоже що останні два почали втілювати до життя )))))

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху