Чи можна звільнити з ОВС під час лікарняного?

Reaction score
1,316
Я розумію абсурдність запитання, але нещодавно саме так звільнили одного з активних членів Форуму, і ще за те що "хотіла несанкціоновано очолити" одну з профорганізацій, ось таке реальне життя. Може допоможемо? Чи утримаємося, адже поки що не нас? Ми громадські , профспілкові та ветеранські організації намагаємося підтримати.

SergeyKPI

Ветеран
Reaction score
11,991
Сообщение "в никуда". Чтобы что-то говорить, нужно дать вводную конкретику. Кого, когда, кто, где, за какую организацию?

Greyheaded

генерал-полковник
Reaction score
6,215
Нельзя уволить во время больничного, в Суд! по идеи должен восстановить справедливость, но по жизни - не обязательно...

Reaction score
1,316
Сообщение "в никуда". Чтобы что-то говорить, нужно дать вводную конкретику. Кого, когда, кто, где, за какую организацию?
Згоден з Вами, але отримавши "трохи по дебільному" написаного листа, людині стало зле, а щодо конкретики це був один з інститутів тоді НАВСУ а рік 2010, де створювали "правильну профспілку" але вибрали "нету" людину, про все інше я думаю що вона розповість дещо пізніше.(обіцяла вечером)., звільнили в квітні місяці, на попередні листи по суті не відповідали, після втручання громадськості, одним листом "закрили" всі п"ять! звернень.

Reaction score
1,316
Нельзя уволить во время больничного, в Суд! по идеи должен восстановить справедливость, но по жизни - не обязательно...
Звичайно що не можна тим паче що коли це робить. головний ВУЗ чи ВИШ системи, а потім теж дублює МВС, та головне що "обіцяють розібратися" і навіть не відповідають у відповідності до законодавства. Це відношення до людини яка все своє життя віддала "системі", стала полковником, професором. і т.д.

Урядник

/на доске почёта/
Reaction score
47,612
Я розумію абсурдність запитання, але нещодавно саме так звільнили одного з активних членів Форуму
Ждём первоисточник.
Да речь идёт о Галине,она тут об этом рассказывала,теперь подключился Кабанченко.

spu0820

Ветеран
Reaction score
7,631
Интересно выходит. Галина информировала, что вроде ей Кабанченко помочь собирается.... Теперь пан Григорий убеждает нас в необходимости помощи Галине. О ее ситуации было уже колоссально много переговорено, но выход там один - суд. Вообще-то она не такой помощи от профсоюзов ждала. Опять получится очередное - "... за ініціативою профспілки спільно з форумом працівників МВС України............ " и т.д. Пане Кабанченко!!!! Ну раз уж взялись помогать, то помогайте или НЕ помогайте, только уж будте так добры!!!! НЕ ИМИТИРУЙТЕ КИПУЧУЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ!!! Почитайте форум. По проблемам Галины исписаны целые страницы и десятки постов.

Reaction score
1,316
Последнее редактирование модератором:

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
Почитайте форум. По проблемам Галины исписаны целые страницы и десятки постов.
самой интересно стало???ну, да ладно... просили первоисточник, вот он вышел в эфир. Вчера не могла между верхним и нижним давлением было десять единиц, попустило. По сути проблемы: ответ из министерства

" Ваше звільнення з органів внутрішніх справ здійснено у відповідності до Положення про проходження служби рядовим і начальниці.ким складом органів внутрішніх справ (далі - Положення). Законодавством не встановлено обмежень щодо звільнення особи рядового або начальницького складу служби у відставку за пунктом 65 „а" (за віком) Положення у разі знаходження її на лікарняному. Таким чином, Ваші твердження про незаконне звільнення з ОВС є безпідставними".

для того, что бы не быть голословной я нашла норму прямого действия:
Кодекс законів про працю України
Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу

"Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації"

и когда меня министерство "послало" (туда куда вы подумали я хожу добровольно):
"У разі незгоди з рішеннями керівництва Національної академії внутрішніх справ, що приймалися під час проходження Вами служби в органах внутрішніх справ, радимо оскаржувати їх в суді"
я намерена задать вопрос согласно действующей нормы

Стаття 19. Обов'язки органів державної влади, місцевого
самоврядування, підприємств, установ, організацій
незалежно від форм власності, об'єднань громадян,
засобів масової інформації, їх керівників та
інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг

Органи державної влади і місцевого самоврядування,
підприємства, установи, організації незалежно від форм власності,
об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та
інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
- скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках,
передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають
закону
або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до
припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови,
які сприяли порушенням;

не надеясь на правовую помощь симпатизирущим мне некоторым участникам форума
думаю найдутся правоведы растолкующие мне можно ли рассматривать отсылку заявителя
для решения вопроса в иную организацию, в данном случае суд, как бездеятельность должностных лиц?

И еще, уже был случай когда я говорила о том что свой случай рассматриваю как некий практикум для других сотрудников,
дабы не повторять пройденный путь, что бы не уподо###ться стеснительным СМ рассказывающим, что у его товарища был случай.
Если кому-то неприятно читать мои сообщения, есть выход - игнорируйте, думаю мне есть с кем поговорить, а меня
во сновном интересуют практикующие юристы, а бабки на лавочке у подьезда.

alexz

генерал-полковник
Reaction score
8,152
но выход там один - суд.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/28174938

"Також, колегія суддів не приймає доводи позивача про звільнення зі служби під час знаходження на лікарняному, оскільки припинення публічної служби позивача відбулось з причини перевищення граничного віку проходження служби в органах внутрішніх справ України та відсутності рішення відповідного начальника про залишення позивача на службі понад граничний вік. За таких обставин, відповідач, МВС України станом на 28.04.2012р. не мав жодних визначених законом підстав для продовження публічної служби позивача на будь-який строк безвідносно як до знаходження полковника міліції ОСОБА_1 на лікарняному так і в щорічній відпустці.
Окрім того, колегія суддів не приймає доводи позивача з посиланням на КЗпП України, оскільки останній не підлягає застосуванню до особи, що проходила службу в органах внутрішніх справ, а застосовується спеціальне законодавство, що визначає проходження служби в ОВС."

Харьков. И на больничном был, и атестацию не провели, но по возрасту уволили.

Polkovnik

подполковник
Reaction score
1,222
По сути проблемы: ответ из министерства
"Ваше звільнення з органів внутрішніх справ здійснено у відповідності до Положення про проходження служби рядовим і начальниці.ким складом органів внутрішніх справ (далі - Положення). Законодавством не встановлено обмежень щодо звільнення особи рядового або начальницького складу служби у відставку за пунктом 65 „а" (за віком) Положення у разі знаходження її на лікарняному. Таким чином, Ваші твердження про незаконне звільнення з ОВС є безпідставними".
Положение о прохождении службы любой силовой структуры априори не может содержать вопросов социально-трудовых отношений, противоречащих основам трудового законодательства государства. Т.е. КЗОТу. Вопрос тут думаю вот в чем. Чья инициатива увольнения? Первый вариант. Сотрудник подал рапорт об увольнении и ушел на больничный. Уволен во время больничного. Второй. Руководство издало приказ об увольнении по собственной инициативе во время нахождения сотрудника на больничном. Итак. Ув. Галина..и где тут Вы?))

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
второе, но там еще сложнее, я подала рапорт на продление отпуска за счет ранее больничного, начальник подписал, а руководство "рассматривало":
1. Ваш рапорт щодо надання невикористаної частини чергової відпуски за
2013 рік у зв'язку з перебуванням на лікарняному надійшов на розгляд
керівництва Національної академії шутрішніх справ після Вашого звільнення з
органів внутрішніх справ відповідно до наказу МВС України від 05.04.2013
№ 291 о/с. Ураховуючи зазначені обставини, керівництвом академії відповідно
до частини 2 пункту 56 Положення прийнято рішення про виплату Вам
грошової компенсації за невикористану відпустку за період перебування на
лікарняному з 04.02.2013 до 25. 02.2013 включно.

При этом рапорт подписан моим начальником 01.04. и передан на регистрацию, я еще неделю ходила и спрашивала, так мне дали отпуск или нет, пока опять не загремела в госпиталь, а в это время вышел приказ о увольнении. Я была уверена, что нахожусь в отпуске, теперь оказывается вместо приказа о продлении отпуска они сделали приказ о увольнении.
Но меня интересует еще одно обстоятельство, если приказ от 05.04., то мне в день подписания приказа должны были выдать трудовую. Мне же сообщили о приказе дублирующий министерский аж 23. 04., в госпитале я с 05.04 по 30.04., увольнение проходило по инициативе академии, меня с документами поданными на кадровую комиссию не знакомили, на слух я услышала оговоры, попросила дать копию представления на увольнения мне отказали. Конечно можно было плюнуть и уйти, но...
прочитала "УХВАЛА Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі" порадовалась за наше демократичное общество"
Алекс, просьба сбросьте если не жалко копию иска в первую инстанцию centerpr@rambler.ru мое мнение лучше всего тренироваться на себе, на пенсии нужно чем-то заниматься, преподаватель я уже вряд ли буду, а вот правовую помощь может кому-то и окажу. Но начну с себя, и негативный опыт это тоже опыт.

и еще из УХВАЛИ
"За таких обставин, відповідач, МВС України станом на 28.04.2012р. не мав жодних визначених законом підстав для продовження публічної служби позивача на будь-який строк безвідносно як до знаходження полковника міліції ОСОБА_1 на лікарняному так і в щорічній відпустці.

но ведь перед увольнением отпуск дают, а тут не мав пыдстав, как это?

Последнее редактирование:

wadza

генерал-майор
Reaction score
1,744

http://reyestr.court.gov.ua/Review/28174938

Окрім того, колегія суддів не приймає доводи позивача з посиланням на КЗпП України, оскільки останній не підлягає застосуванню до особи, що проходила службу в органах внутрішніх справ, а застосовується спеціальне законодавство, що визначає проходження служби в ОВС."

Харьков. И на больничном был, и атестацию не провели, но по возрасту уволили.
Граничний вік перебування на державній службі становить 65 років. (ст. 23 ЗУ Про державну службу)
Але ж пані Галина значно молодша!

Последнее редактирование модератором:

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
Граничний вік перебування на державній службі становить 65 років. (ст. 23 ЗУ Про державну службу)
Але ж пані Галина значно молодша!
но прохождение службы не регламентировано законом про государственную службу, на нас распространяется закон про милицию, а там до 50. Меня, Александр другое интересует "За таких обставин, відповідач, МВС України станом на 28.04.2012р. не мав жодних визначених законом підстав для продовження публічної служби позивача на будь-який строк безвідносно як до знаходження полковника міліції ОСОБА_1 на лікарняному так і в щорічній відпустці. - это что его могли и во время отпуска уволить?

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
на лікарняному
Це МІНІСТЕРСТВО так пише????????????=-O

Я, канєшна, не юрист, але, підозрюю, що ні в Положенні.... ні в ЗУ "Про міліцію" такого словосполучення взагалі НЕМА!!!

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
Це МІНІСТЕРСТВО так пише????????????=-O

Я, канєшна, не юрист, але, підозрюю, що ні в Положенні.... ні в ЗУ "Про міліцію" такого словосполучення взагалі НЕМА!!!
подозреваю, что министерство пишет исходя из судебной практики, я внимательно изучила "Ухвалу" харьковского коллеги и поняла откуда такая смелость у министерских "идите судитесь", я помню кадровик на мое заявление, что я подам в суд намекнул, что и апелляция не поможет. Они решение харьковского суда взяли за основу и видимо никто уже не оспаривает эти положения, что КЗОт на СМ не распространяется - будем искать.

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
А в нас вже прецендентне право діє? (чи я воно там в англо-саксонів називається?):crazy:
в Англии это называеться прецендентное право, у нас в Украине - шаблонность мышления. Скажите зачем кадровику сушить себе мозГи если можно ориентируясь на данное решение всем отказывать, не вникая в суть проблемы. не буду вас утомлять своими подробностями, но меня в данном случае заинтересовала позиция суда, которая определила приоритетным над Законом (КЗоТ) Положение о прохождении службы, кое не является законном, а всего лишь ведомственный нормативный акт, т.е. подзаконный акт. При этом суд сам говорит, что

"Таким чином, колегія суддів зазначає, що правовідносини з приводу проходження позивачем служби унормовані спеціальними актами законодавства -Законом "Про міліцію"та Положенням №114, а тому норми всіх інших актів законодавства до цих правовідносин можуть бути застосовані лише в разі відсутності відповідних норм права в Положенні та за умови, що приписи цих актів не суперечать характеру та змісту правовідносин з проходження служби в міліції".

Если кто-то найдет в Положении место где говориться о увольнении во время больничного буду благодарна, т.е. пока не найдено действует судом же и обозначенное положение "можуть бути застосовані лише в разі відсутності відповідних норм права в Положенні "

и истец считается на службе до момента подписания приказа, а не как суд определил

Також, колегія суддів не приймає доводи позивача про звільнення зі служби під час знаходження на лікарняному, оскільки припинення публічної служби позивача відбулось з причини перевищення граничного віку проходження служби в органах внутрішніх справ України та відсутності рішення відповідного начальника про залишення позивача на службі понад граничний вік.

Вы чувствуете сдесь юридический казус, т.е. человеку исполняется 45 (или 50) лет и в этот день заканчивается его служба? т.е не с момента подписания приказа, а совсем по другим нормам не юридического характера, а метрического.Конечно совершеннолетие наступает тоже не с момента получения паспорта, но ведь это другое дело. Тут договорные отношения. Хотя тоже очень спорный юридический момент, а именно:

4. Рядовий і молодший начальницький склад органів внутрішніх справ комплектується на договірних засадах особами чоловічої статі, які пройшли дійсну військову службу, іншими особами, які перебувають в запасі Збройних Сил (крім офіцерів запасу), а в необхідних випадках і жінками.

Порядок і умови укладання договору визначаються Міністром внутрішніх справ.

6. Посади середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ комплектуються особами, які мають вищу або спеціальну середню освіту і відповідають вимогам служби в органах внутрішніх справ. ( про договор уже не идется, это недоработка или что?)

но в любом случае оплата труда уже предполагает договорные отношения, хоть Положение этого не оговаривает и разрыв этих отношений регламентируется ст. 40, именно процесс разрыва отношений. РОЗДІЛ VII Положення (Звільнення зі служби) определяет причины увольнения. Суд мне кажеться попутал немного понятия. Может я не права? а если права то тем кому суд уже отказал есть смысл еще побороться?

Reaction score
1,316
Шановні! По перше в нас немає прецедентного права а є "вибіркове правосуддя" і довільне трактування правових норм, деякими судами. По друге у нас люди живуть по закону (Кзоту, Конституції), небагато людей живе "по понятиям" , і лише особи рядового і начальницького складу живуть по "ПОЛОЖЕНИЮ" про проходження служби, на жаль цей абсурд не подолано по цей час тому й виникають час від часу певні "колізії", які своєчасно не оскаржуються і стають "прецедентами" які потім заважають жити всім. Тому давайте створимо позитивний прецедентний прецедент який підтверде дві правові позиції а саме "не можна звільняти людину яка перебуває на лікарняному" та "звільнення лише за віком є дискримінацією"(це можливо лише тоді коли людина в силу певної "фізіології" вже не може виконувати свої функціональні обов"язки) У нас був випадок з зам.мера якого брутульно звільнили на 60 річчя, до того ж є здається конституційне рішення та міжнародні конвенції,.(завтра до вечора викладу)

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Про те, що під час видання наказу ГУ МВС від 18.09.2012 № 174 о/с позивач знаходився на лікарняному, в Головному управлінні не було відомо, оскільки ним не було надано документу, який підтверджував би його хворобу.
Може, я щось і призабув, але пригадую, що наші кадри, зазвичай, відбирали від особи, яку планується на звільнення чи то рапорт, чи то розписку про те, що на дату звільнення вона на лікуванні не перебуває.

alexz

генерал-полковник
Reaction score
8,152
Може, я щось і призабув, але пригадую, що наші кадри, зазвичай, відбирали від особи, яку планується на звільнення чи то рапорт, чи то розписку про те, що на дату звільнення вона на лікуванні не перебуває.
когда планируется по рапорту особого смысла нет, инициатива работника допускает увольнение на больничном, разве что в день увольнения вызвать и отобрать, дабы не путал бухгалтерии мозги. Если же с/м-а увольнять по решению кадровой, то кто такую расписку заранее даст, а если и даст, то "заболеть внезапно" перед днем увольнения всегда сможет.

spu0820

Ветеран
Reaction score
7,631
Да вообще-то можно расписку взять, что некий чел. будет жить вечно...Правда выполнить такие "обязательства" еще никому не удавалось. А если взять расписку, что чел. болеть не будет.... А если это случится и именно на дату увольнения?

wadza

генерал-майор
Reaction score
1,744
Galina, не старайтесь подогнать свою жалобу под какой-то шаблон, образец. каждый случай индивидуален и главное составить свой иск.
Судебную практику нужно конечно изучать - но это только для подготовки к рассмотрению иска. В моей практике удавалось получать решения, которые противоречили уже вынесенным по аналогичным делам. Не забывайте, что процесс "состязательный", т.е. о справедливости речи в суде не идет, а потому важны только аргументы, из которых судебная практика - далеко не самый сильный.

Galina

генерал-лейтенант
Reaction score
2,745
:sorry:

Владимир Викторович

генерал-лейтенант
Reaction score
3,052
Фокус в том, что практика практикой, но все вопросы по службе в правоохранительных органах всех мастей должны регулироваться только четкими Законами, а не подзаконными актами типа Постановления КМУ, которые могут резко отменяться, изменяться т.д., так как процедура принятия Закона совершенно другая и можно выписать нормальную нормативную базу или устранить явные противоречия, забить в него конкретные нормы, без воды. Как пример, справки на льготы, реестр завален противоречащими друг другу решениями судов. Я находил решения одного суда, но вынесенные разными судьями, которые протворечили друг другу. Много ума надо ли написать в законе, что уволенные по таким основаниям имеют льготы, а по таким-нет или озвучить это в Положении о прохождении службы, наконец или написать, что КЗОТэто для нормальных, а на вас он не распространяется или катят такие-то нормы или статьи? Судитесь пенсы, деньги вам девать некуда.

Сверху