Чим відрізняється революціонер від опозиціонера

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Урядник

/на доске почёта/
Регистрация
17 Апр 2010
Сообщения
23,675
Reaction score
47,614
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
На сьогодні в Україні існують три типи опозиціонерів.

Вождисти. На сто відсотків переконані, що всі проблеми в країні можна вирішити завдяки приходу до влади однієї людини - вождя. Зазвичай аргументація таких людей зводиться до того, що їх вождь красивий, говорить правильні речі, добре одягається, завжди відстоював інтереси народу. Політичні погляди цих опозиціонерів дорівнюють поглядам їхнього вождя, тому якихось програмних цілей вони не висувають. Діяльність зводиться до публічної підтримки вождя і відповідно заперечення будь-яких інших політичних сил та лідерів. Кількість прихильників залежить від ступеню харизми вождя та роботи його піар відділу. Вождизм шкідливий для політичної системи суспільства!

Нігілісти. Критикують кожний крок діючого режиму, вимагають відставки різних високопосадовців, оскаржують владні рішення. В принципі, це нормальні люди, які часто роблять корисну справу: викривають корупцію, українофобію, порушення людських прав. Як казав Фрідріх Ніцше: "Нігілізм - перший крок до одужання". Перед тим, як зводити новий будинок, спочатку треба знести старий, що вони і намагаються робити. Однак вони не пропонують нових ідей, альтернатив розвитку України. Тому згуртувати і повести за собою критичну масу людей, на жаль, не зможуть. Хоча, звичайно, свою роль у поваленні режиму нігілісти зіграють.

"Історики". Опозиціонери даного штибу роблять собі ім'я завдяки акціям, приуроченим до певних історичних дат і персоналій. На відміну від нігілістів, вони не повністю деструктивні. Зазвичай "історики" висувають ініціативи по перейменуванню вулиць, встановленню пам'ятників, присвоєння посмертних звань Героя України. Вони багато чого можуть розповісти про минуле, але, як і нігілісти, не пропонують суспільству нових моделей розвитку. В кращому випадку ви почуєте певні римейки ідей 30-х років минулого століття. Я погоджусь із тезою "якщо ти не знаєш свого минулого, - в тебе немає майбутнього". Але ж ви не будете для будівництва свого будинку викликати людину, яка знає, як будувались будинки сто років тому, так? Напевно вам краще покликати будівельника.

Революціонери

Я не вважаю себе опозиціонером. Бо бути опозиціонером - означає визнавати легітимність і життєздатність цієї прогнилої держави, а всю проблему зводити до неправильних прізвищ, які займають високі посади. Бути опозиціонером - це стверджувати, що порепана і покошена халупа цілком придатна для життя, а вся проблема - в поганому господареві. Ми мали багато років, щоб переконатися: це не так. Життя жорстоке і безкомпромісне. Воно швидко показало, що від зміни К на Ю, Ю на Ю і Ю на Я, ситуація навколо нас не покращується. А тому настав час для людей нової генерації.

Що ви уявляєте при слові "революціонер"? Певно щось червоного кольору: Ленін, Че Гевара, антиглобалісти... в усякому разі нічого доброго, як і зі словом "революція": крах, розруха, безлад, мародерство, анархія. Негативні образи навіяні насильницькими революціями, які по суті являють собою війну зі всіма наслідками, що звідси витікають. Та насильницькі революції є пережитком минулого, коли і демократії як такої не було, а поняття громадянського суспільства, прав і свобод людини і громадянина тільки формувалися.

Давайте розберемося, для чого потрібна революція? Вікіпедія підказує, що це швидка зміна встановленого політичного, соціального чи економічного порядку суспільства. Від латинської revolutio значить обертання, розвертання. Враховуючи глобалізацію сучасного світу, розвиток правових теорій, засобів зв'язку, легкість поширення інформації та налагодження комунікацій, "розвернути" власну країну значно простіше, ніж навіть 50 років тому, не кажучи про 18-19 століття. Сучасному революціонеру не потрібен автомат!

Головна причина, чим він відрізняється від опозиціонера - це світобачення. Революціонер не оглядається назад, не шукає собі татка-героя і не бурчить як стариган біля під'їзду. Його цікавить майбутнє! Революціонер - це будівельник, який хоче знести старий сарай, щоб на його місці побудувати міцний і надійний будинок. А для цього треба знати, який будинок ти хочеш звести. І мати креслення. Відчуваєте різницю? Коли лідер - всього лише виконроб, прораб політичної програми. Коли зміна прізвищ при владі - засіб для досягнення мети, а не сама мета. Коли на вулиці тебе виводить мрія про нову державу, а не жага отримати зайвий кілограм гречки. Ось що називається бути революціонером.

Я бачу, як таких людей стає все більше. Вони поки що не називають себе революціонерами, але за своєю суттю ними являються. Вочевидь, перше що їм потрібно зробити - це ідентифікувати себе і подібних собі. Ментально відокремитись від опозиції. Як тільки цей процес завершиться, революціонери об'єднаються в організацію. Революційна організація просуватиме свої ідеї нової української держави в народ. І, таким чином, колишні вождисти, нігілісти, "історики" будуть поповнювати ряди революціонерів. Вони також почнуть мріяти про ту нову державу, змальовану в політичній програмі організації. А мрія - потужний мотиватор. Коли людина про щось дуже сильно мріє, її буває непросто зупинити. Мрія здатна подолати страх перед режимом, страх протестувати. Мрійника не цікавлять ні гроші, ні гречка. Історія знає приклади, коли й більш розумні люди, ніж наші можновладці, нічого не могли протиставити відчайдухам-мрійникам.

Подивіться, як слуг режиму трясе від страху, коли під їхні вікна приходить якась тисяча пенсіонерів. Вони настільки бояться, що збирають "Беркут" зі всього Києва та ховаються за парканами. Не здивуюся, якщо в кожного з них у шафі лежить зібраний чемоданчик речей, щоб у разі чого, прихопив і - в аеропорт. Тому як тільки Україною задме революційний вітерець, їх здує у закордони так, що не встигнете і попрощатися. Недаремно ж нерухомість там купляли.

Внаслідок мирної української революції, легалізованої виборами, нова генерація політиків-революціонерів нарешті здійснить те, про що мріяло багато поколінь українців - збудує справжню незалежну соборну українську державу. Думаю, нам варто повірити у це, адже мрії мають властивість матеріалізовуватись у вчинки. Польща, Чехія, прибалтійські країни теж мали сумні часи, але все ж спромоглися побудувати у себе демократичний режим, інтегруватися у сучасний глобальний світ. Та що казати, навіть Грузія, яка завше пасла задніх на пострадянському просторі, врешті просунулася далеко вперед у демократичних, економічних, структурних перетвореннях. То чим ми гірші за грузин, поляків, прибалтів? Хіба ми не здатні у власній країні зробити те, що зробили вони?

Україна далеко не бідна країна, як звикли вважати. Просто у нас немає балансу в розподілі суспільних благ. Я думаю, що у випадку революційних перетворень та побудови держави з європейськими цінностями, Україні по силам стати в один ряд із Німеччиною, Францією, Великобританією. Як мінімум, наш потенціал – це лідер східноєвропейського регіону.

Ви досі проти революції? Тоді відкрийте статистику, подивіться скільки грошей отримує лікар у Франції, нафтовик у Норвегії, вчитель в Італії. Достатньо бути сміливим у своїх прагненнях. За гідне життя треба боротися. В цьому і є призначення революціонера.
http://lb.ua/blog/stanislav_polyanskiy/130368_chim_vidriznyaietsya_revolyutsioner_vid.html
 

митрич

генерал-полковник
Регистрация
23 Сен 2010
Сообщения
14,762
Reaction score
14,905
Я думаю никто еще толком не изучил законы социологии. Иногда они работают, иногда нет. Даже зачастую нет, вернее в события вкруживается столько непредсказуемых случаев, что не возможно достичь ожидаемого результата. Вот США объективно выиграло холодную войну, произошел развал СССР. Но что на это больше повлияло, внутрение процессы или внешнее влияние, об этом можно спорить бесконечно. Пример Афгана тоже показателен, США хотели утереть нам нос, заодно реабилитировася за Вьетнам? А не сращуха. Ирак, наверно принес им больше убытков чем прибыли. КНДР уже давно должна развалиться, а каким то чудом держиться. Ливию развалили, но мы еще ничего не знаем как оно будет дальше. Куба уже с 91 года, один на один с США. А Федя еще живой. США хотят взять за горло Иран, а не видят на своей груди Пакистан. Так же будем надеятся что и наша чудо-хата постоянна будет на краю, но не свалится.

---------- Добавлено в 00:05 ---------- Предыдущее сообщение было написано Вчера в 23:49 ----------

Да, ушел по существу вопроса. Просто революционер у нас в стране так же смешен что и оппозиционер, потому что идеологи того и другого кормятся с одного корыта и могут только толкать себя задницами, даже не локтями, потому что держутся за одну кормушку двумя руками.
 

Jess

генерал-лейтенант
Регистрация
2 Ноя 2008
Сообщения
3,485
Reaction score
3,007
Просто революционер у нас в стране так же смешен что и оппозиционер,
Как сказал однажды Шуфрич Луценку после того как тот стал министром "Юра, ты был оппозиционером, а стал ментом". Шо стало потом - еще смешнее)))
 

Пожарыч

подполковник
Регистрация
8 Дек 2011
Сообщения
834
Reaction score
901
Україна далеко не бідна країна, як звикли вважати. Просто у нас немає балансу в розподілі суспільних благ. Я думаю, що у випадку революційних перетворень та побудови держави з європейськими цінностями, Україні по силам стати в один ряд із Німеччиною, Францією, Великобританією. Як мінімум, наш потенціал – це лідер східноєвропейського регіону.
Как интересно ! ЧТо мешает принять решение для власть предержащих по стоимости оплаты часа труда как в европах? Либо сделать ставку рефинансирования как в европах ? Тебе подсказать, откуда растут ноги этой проблемы и кому невыгодно, чтобы уровень жизни на Украине был на уровне европы ?
 

pankrat12

Ветеран
Регистрация
19 Авг 2010
Сообщения
51,597
Reaction score
140,692
Как сказал однажды Шуфрич Луценку после того как тот стал министром "Юра, ты был оппозиционером, а стал ментом". Шо стало потом - еще смешнее)))
По моему ментом он как раз и не стал. А был свадебным генералом все решения насколько я знаю в МВД принимал генерал Москаль кстати отличный профессионал:)
 
  • Like
Reactions: mss

ШЕВРОН

старший прапорщик
Регистрация
16 Окт 2011
Сообщения
284
Reaction score
153
Ви досі проти революції? Тоді відкрийте статистику, подивіться скільки грошей отримує лікар у Франції, нафтовик у Норвегії, вчитель в Італії. Достатньо бути сміливим у своїх прагненнях. За гідне життя треба боротися. В цьому і є призначення революціонера.
Правильно назначение революционера, а не стада, а в законах социологии надо делать поправку на наш менталитет. Очень сомневаюсь что может случится какя то революция
 

Жандарм Из Глубинки

старший прапорщик
Регистрация
7 Янв 2012
Сообщения
275
Reaction score
184
Україна далеко не бідна країна, як звикли вважати.
Просто себестоимость производимой нами продукции не идет ни в какие рамки... К примеру: уголь-антрацит - у нас добывается на глубине 150-1000 метров, мощьность пласта 0,8 - 1,5 метра, а в РФ - карьерный (самый дешевый в мире) метод и пласты мощностью 2-5 метров... Есть залежи золота... но купить его на внешнем рынке дешевле, чем добыть у нас... Вот и получается, что есть все, да только с этим всем ничего толкового не выходит...
 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
19,860
Reaction score
45,955
  • Like
Reactions: S&L

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
19,860
Reaction score
45,955
Я думаю, что Абрамович и иже с ним не согласятся с Вами...
Можно проверить- кстати сейчас искала в интернете (не могу найти, а скорость крайне низкая:() недавнее сообщение о кражах в элитных поселках под г.Киевом- там у кого- то золото "ушло". Если рассчитать объем золота, хранящегося на территории отдельно взятого домовладения- боюсь, Абрамович и иже с ним отдыхают...:crazy:
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху