Декриміналізація в деталях: злочини, за які пом’якшено покарання(повний список)

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Урядник

/на доске почёта/
Регистрация
17 Апр 2010
Сообщения
23,675
Reaction score
47,614
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Декриміналізація в деталях: злочини, за які пом’якшено покарання(повний список)

Податкова міліція, як і раніше, вишукуватиме винуватців, а знаходитиме разом із ними додаткові джерела наповнення держбюджету. При цьому, якщо засуджена особа не матиме коштів, щоб сплатити штраф, до неї застосовуватимуть інше покарання. Так, наприклад, за неможливості сплатити до 51 тис. грн штрафу доведеться працювати на громадських роботах (за формулою 1 година = 17 грн), або ж на виправних (1 місяць = 340 грн). Якщо ж грошове стягнення перевищує означену суму, особа може бути позбавлена волі на термін, визначений за формулою 1 день = 136 грн. За пом’якшувальних обставин суди зменшуватимуть штрафи до 25%.

Також розширюється простір застосування такого інструменту, як застава (що наразі майже не використовується). Її розмір визначатимуть суди в межах від 5,1 тис. до 289 тис. грн, залежно від тяжкості злочину, в якому підозрюється особа (в окремих випадках може бути збільшений). Вноситиметься застава протягом п’яти днів від дня винесення відповідного рішення, якщо ні – особу можуть взяти під варту.

Водночас слід розуміти, що сама по собі декриміналізація економічних злочинів не призведе до покращення умов ведення бізнесу без удосконалення системи розслідування та притягнення винних до відповідальності. В Україні майже не працюють презумпція невинуватості, змагальність сторін у судах відсутня, права правоохоронців та контролюючих інстанцій гіпертрофовані, у них є безліч можливостей для тиску на підозрюваних чи обвинувачуваних. За таких умов навряд чи важливо, умовно кажучи, відрубають руку по лікоть чи по плече.

Стаття 1, пункти 3, 6, 8

Зміни до Кримінально-процесуального кодексу (КПК)

Органи дізнання затримуватимуть підозрюваних у скоєнні злочинів (за які передбачено штраф до 51 тис. грн) виключно, якщо особи не виконали обов'язків, пов'язаних із застосуванням запобіжного заходу або ж не внесли заставу.

Віднині від взяття під варту можна відкупитися, однак правоохоронці можуть «закрити» в разі невиконання додаткових обов’язків, покладених на особу ст. 149-1 Кримінального кодексу.

При обранні запобіжного заходу, не пов'язаного із триманням під вартою, орган слідства має право покласти на особу такі додаткові обов’язки:

– з'являтися на виклик до органу слідства;

– не виїжджати із населеного пункту без дозволу;

– повідомляти орган слідства про зміну місця проживання або роботи

– утримуватися від спілкування із визначеною особою;

– не відвідувати певні місця;

– здати на зберігання до відповідних органів закордонний паспорт.

Такі додаткові обов’язки, що покладаються на підозрювану особу, аж ніяк не завжди можуть бути виправданими, дублюють запобіжні заходи і водночас залишають простір для корупційних зловживань. При цьому порушення цих обов’язків може стати підставою для взяття під варту. Згідно із п. 7 тієї самої статті застава при цьому «звертається в дохід держави».

Запобіжний захід у вигляді взяття під варту не може бути застосований до несудимого підозрюваного чи обвинувачуваного у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Ліберальна новела, яка, втім, не заважатиме застосовувати запобіжний захід, якщо, наприклад, особа «перешкоджає встановленню істини».

Стаття 3, пункти 1, 2

Зміни до Кримінального кодексу (КК)

Статті 202, 203, 207, 208, 214, 215, 217, 218, 220, 221, 223, 225, 226, 228, 234 і 235 виключили з кодексу.

Йдеться про декриміналізацію «Порушення порядку зайняття господарською діяльністю» (максимальне покарання – 2 роки виправних робіт чи обмеження волі), «Зайняття забороненою діяльністю» (5 років), «Незаконне відкриття валютних рахунків за кордоном» (5 років), «Фіктивне банкрутство» (3 роки), «Приховування фінансової неспроможності» (2 роки), «Обман покупців» (3 роки), «Недотримання обов'язкових умов щодо приватизації» (2 роки) тощо. За відповідні дії введено/посилено грошову відповідальність з відповідними змінами до Кодексу України про адміністративні порушення.

Зокрема, за незаконне відкриття (використання) за межами країни валютних рахунків передбачено штраф від 8,5 тис. до 51 тис. грн (ст. 162-2 зміненого КоАП). За умисне приховування фінансової неспроможності (якщо це завдало кредиторові шкоди на понад 8,5 тис. грн) передбачено стягнення з власника бізнесу або директора підприємства від 34 тис. до 51 тис. грн. Осіб, які займаються забороненою господарською діяльністю (за відсутності в діях складу злочину, наприклад, торгівля зброєю) штрафуватимуть на 1,7–8,5 тис. грн (рецидивістів – до 34 тис. грн). «Фіктивне банкрутство» коштуватиме до 34 тис. грн, приховування майна, знищення фінансової документації обійдеться до 17 тис. грн, господарська діяльність без держреєстрації і ліцензії – до 1,7 тис. грн (нині максимальний штраф становить 680 грн) тощо.

Статтю 201 викладено в новій редакції.

Декриміналізована контрабанда товарів (окрім предметів мистецтва, отрути, вибухівки, зброї, прослуховуючих пристроїв). В оновленій редакції Митного кодексу є норма, згідно з якою протиправне переміщення товару через кордон каратиметься штрафами до 200% вартості, з конфіскацією.

Змінено частину 2 статті 2032 КК.

Гуманізовано відповідальність за ведення грального бізнесу. Максимальний штраф за скоєння злочину зменшено з 850 тис. до 680 тис. грн, але введена конфіскація гральних пристроїв. Санкція у 850 тис. грн загрожує тим, хто вчиняє злочин вдруге. У зв’язку з пом’якшенням статті (раніше могли ув’язнити на термін до 5 років) виникають певні запитання, оскільки заборона грального бізнесу передбачає, що така діяльність становить суспільну небезпеку.

Відкоригованостаттю 205 КК.

Посилено відповідальність за фіктивне підприємництво, зокрема, створення, придбання СПД (юросіб) з метою прикриття незаконної діяльності. Штрафи збільшено з 5,1–8,5 тис. грн до 8,5–34 тис. грн (якщо злочин скоєно вперше). Повторне порушення закону загрожуватиме санкцією до 85 тис. грн (нині найжорсткіше покарання – позбавлення волі до 5 років). Можна передбачати, що від новації страждатимуть не лише, наприклад, конвертаційні центри, а й сумлінні дрібні підприємці.

Змінено статтю 206 КК.

Пом’якшено відповідальність за протидію законній господарській діяльності. За вчинення злочину вперше каратимуть штрафом до 51 тис. грн (до цього – виправні роботи до 2 років або позбавлення до 3 років). За повторний злочин, або скоєний групою осіб за змовою (з погрозою вбивства, фізичної розправи) – штраф від 51 тис. до 170 тис грн, або ж позбавлення волі на 3–5 років (нині – лише ув’язнення). Злочин, вчинений організованою групою, або ж службовою особою з використанням повноважень, поєднаний з насильством, потягне за собою грошові стягнення від 170 тис. до 425 тис. грн, або позбавлення волі від 5 до 10 років.

Оновлено статтю 2091 КК.

Гуманізовано відповідальність за відмивання доходів, одержаних у злочинний спосіб, або фінансування тероризму. Наразі за злочин передбачений штраф у 17–34 тис. грн (або обмеження волі до 2 років). В новій редакції – виключно штраф. За розголос інформації Держфінмоніторингу (якщо це завдає суттєвої шкоди) держава стягуватиме до 85 тис. грн, раніше могли позбавити волі до 3 років.

Гуманізовано ухиляння від оподаткування – статтю 212 КК.

За несплату податків на суму понад 470,5 тис. грн штрафуватимуть на 17–34 тис. грн (нині – 5,1–8,5 тис. грн); на суму понад 1,4115 млн грн стягуватимуть 34–51 тис. грн (нині – 8,5–34 тис. грн, чи виправні роботи до 2 років, чи обмеження волі до 5 років). Приховування податків на понад 2,3525 млн грн загрожує штрафом у 225–425 тис. грн (нині – ув’язнення на 5–10 років). На практиці ж навряд чи щось зміниться, адже позбавлення волі за статтею 212 в Україні – це поодинокі випадки. Зазвичай податківців цікавить наповнення держбюджету.

Також зміни до статті 212-1 в рази підвищують штрафи за несплату єдиного соцвнеску – до 8,5–425 тис. грн з одночасною декриміналізацією діяння.

Декриміналізовано незаконну приватизацію держмайна – стаття 233 КК.

Норма залишається в кодексі. Однак замість позбавлення волі на 3–5 років (у разі заниження вартості майна, використання підроблених документів тощо) запроваджується штраф до 170 тис. грн. Ціна незаконної приватизації майна на суму понад 470,5 тис. грн сягає від 425 тис. до 585 тис. грн (зараз передбачено позбавлення волі на 5–12 років). Верхні межі санкцій не виключають можливих зловживань на комунальному та державному рівнях.

Змінено статтю 364-1КК.

Підвищуються штрафи та скасовуються інші санкції за зловживання на рівні керівників й інших службових осіб приватних компаній. За злочин, скоєний вперше, передбачені штрафи до 34 тис. грн (нині максимальне грошове покарання сягає 6,8 тис. грн, або виправні роботи до року, або арешт до 3 місяців, або обмеження волі до 2 років). Діяння, яке призвело до тяжких наслідків, каратиметься штрафом від 170 тис. до 340 тис. грн (нині – від 6,8 тис. до 15,3 тис. грн, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на 3–6 років).
http://job-sbu.org/dekriminalizatsiya-v-detalyah-zlochini-za-yaki-pom-yaksheno-pokarannya-povniy-spisok.html?utm_source=rss
 

nazri

генерал-майор
Регистрация
1 Ноя 2011
Сообщения
2,097
Reaction score
1,333
Мне страшно понравились все решения. Особенно касающиеся торговли. Думаю, что о влиянии на эти маразматические изменения красных бандюганов и говорить не пригодится.
 

getikalex

Хорунжий жандармерии
Регистрация
10 Апр 2010
Сообщения
846
Reaction score
1,178
Уже больше недели прошло с того момента, как появились сообщения, что президент подписал изменения в УК и УПК, принятые радой. Но это так нигде опубликованным не нашел. На сайте рады в законодательстве этих изменений тоже нет.
Т.е по-ходу в законную силу изменения еще не вступили.
Чего так долго ?
 

SergeyKPI

Ветеран
Регистрация
25 Апр 2010
Сообщения
8,598
Reaction score
12,042
Интересно, а через годик-два правления регионалов сколько денег будет стоить прибить кого-то на улице? Не сильно дорого хоть? Надо же такие тарифы ставить, чтобы каждый мог себе это позволить :)
 

Владимир Викторович

генерал-лейтенант
Регистрация
23 Сен 2010
Сообщения
3,212
Reaction score
3,052
Есть порядок вступления в законную силу Законов и их опубликования в официальной прессе. Ждем.
 

nazri

генерал-майор
Регистрация
1 Ноя 2011
Сообщения
2,097
Reaction score
1,333
Уже больше недели прошло с того момента, как появились сообщения, что президент подписал изменения в УК и УПК, принятые радой. Но это так нигде опубликованным не нашел. На сайте рады в законодательстве этих изменений тоже нет.
Т.е по-ходу в законную силу изменения еще не вступили.
Чего так долго ?
Стыдно, наверное, такие откровенно бандитские законы в силу вводить.

---------- Добавлено в 21:56 ---------- Предыдущее сообщение было написано в 21:51 ----------

Интересно, а через годик-два правления регионалов сколько денег будет стоить прибить кого-то на улице? Не сильно дорого хоть? Надо же такие тарифы ставить, чтобы каждый мог себе это позволить :)
Ничего. Уже сегодня, после обвеса, находясь в состоянии аффекта... И пусть доказывают потом полжизни, что человек не был в состоянии сильного душевного волнения, вызванного обвесом...
Мне вообще нравятся наши депутаты - интеллект, знания - все вызывает удивление и сражает наповал до смеха.
 

митрич

генерал-полковник
Регистрация
23 Сен 2010
Сообщения
14,762
Reaction score
14,905
Буду драться и ругаться
под заборами валяться
людям жизни не давать
на милицию плевать,
а общественность у нас
помогает в трудный час.
--- А. Северный
Почти в тему.
 

SergeyKPI

Ветеран
Регистрация
25 Апр 2010
Сообщения
8,598
Reaction score
12,042
Вот потому я всегда говорю, что гражданам надо объединяться и решать свои проблемы вместе и сообща, вне какой-либо зависимости от того, какая проститутка на тот момент у руля, ибо у нас никогда у руля не было никого, кто хоть чуть подумал о народе в том направлении, которое народу было бы в пользу.
 

Пожарыч

подполковник
Регистрация
8 Дек 2011
Сообщения
834
Reaction score
901
Что-то эти мерзавцы забыли про одно: что в Русской цивилизации нравственность была всегда выше закона. И попытка причесать под западный образец наш народ не получится. Они - цивилизация материи, а мы меры.
Только тогда будет улучшаться благосостояние и нравственность в обществе, когда исчезнет в нашей жизни "двойной стандарт": когда подонков и проходимцев не будут принимать в благородном обществе и подавать им руки, когда мораль и нравственность будут выше любого закона, сочиненного под себя "двуногим зверьем".
 

Владимир Викторович

генерал-лейтенант
Регистрация
23 Сен 2010
Сообщения
3,212
Reaction score
3,052
SergeyKPI, О каких несознательных гражданах речь? пытаюсь раскачать своих бывших и не только, сослуживцев, чтобы ветеранская организация работала и была создана в учреждении среди ветеранов уголовно-исполнительной службы (кроме МВД), в ответ : "Скажем дружно..". И дальше по тексту.
 

nazri

генерал-майор
Регистрация
1 Ноя 2011
Сообщения
2,097
Reaction score
1,333
...что мне еще страшно понравилось, так это как наказание... общественные работы. То, что составители Закона не думали, то ясно и так. но не дотакой же степени... В стране работу нафти невозмонно, а тут... общественные работы как наказание...
 

Комисар

/на доске почёта/
Регистрация
26 Авг 2009
Сообщения
1,138
Reaction score
666
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
В городе не втречал, а на родине в деревне видел. Местные алкаши осужденные к данному виду работ каждий день к 8 часам в поселковом совете , где им дается фронт работ, бурьян пополоть, канаву выкопать, туалет почистить. Местный УИМ выполнение работ контролирует. Работа 8 часов.Потом домой. Бесплатный рабочий .Знаю некоторых которые лето проходили, потом перестали ходить.Новый суд,замена срока и неотбытая часть в СИЗО.
 
Последнее редактирование:

митрич

генерал-полковник
Регистрация
23 Сен 2010
Сообщения
14,762
Reaction score
14,905
В стране работу нафти невозмонно, а тут... общественные работы как наказание...
Вы знаете, я бы нашел. Посмотреть на Днепропетровск - сплошная клоака, авгниевы конюшни. Отказ от работ - немерянный штраф или тюремное заключение от года.. Не хочешь светится на улице, носи утку в больнице. Организовать дармовую силу по работам всегда возможно, было бы юридически обоснованно и контролируемо. А то сидят бездельники в криминально-виконавчей инспекции и типа осуществляют надзор. Нет они конечно бумажной работой загруженны по самое не могу, но какой прок от этого.
 

nazri

генерал-майор
Регистрация
1 Ноя 2011
Сообщения
2,097
Reaction score
1,333
Вы знаете, я бы нашел. Посмотреть на Днепропетровск - сплошная клоака, авгниевы конюшни. Отказ от работ - немерянный штраф или тюремное заключение от года.. Не хочешь светится на улице, носи утку в больнице. Организовать дармовую силу по работам всегда возможно, было бы юридически обоснованно и контролируемо. А то сидят бездельники в криминально-виконавчей инспекции и типа осуществляют надзор. Нет они конечно бумажной работой загруженны по самое не могу, но какой прок от этого.
Мы видимо друг друга не поняли. У нас есть работа. на которую нет желающих идти, или общественные работы это отбирание куска хлеба у тех, кто мог бы там работать? далеко не будем ходить: организовывают субботник по уборке территории, как это было весной этого года в Киеве. Но вот мне не понятно: а что, соответствующие коммунальные предприятия уже этим не занимаются? Если молодежь оканчивает институт и не может годами найти работу, то как быть? Ведь ту работу. которую они бы могли делать отводят как наказание.
 

Комисар

/на доске почёта/
Регистрация
26 Авг 2009
Сообщения
1,138
Reaction score
666
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Вы наверное немного путаете общественные работы предоставляемые центром занятости по безработице, за которые выплачивают зарплату. И обществнные работы по суду- бесплатный рабский труд. Это большая разница. При правильном применении очень даже полезная вещь. Ведь присуди сечас ТИмошенко общественные работы и застав под парламентом снег убирать,это было бы более показательно, чем сидение на нарах.
 

nazri

генерал-майор
Регистрация
1 Ноя 2011
Сообщения
2,097
Reaction score
1,333
Вы наверное немного путаете общественные работы предоставляемые центром занятости по безработице, за которые выплачивают зарплату. И обществнные работы по суду- бесплатный рабский труд. Это большая разница. При правильном применении очень даже полезная вещь. Ведь присуди сечас ТИмошенко общественные работы и застав под парламентом снег убирать,это было бы более показательно, чем сидение на нарах.
Извините, но мой акцент делается на отсутствии работы как таковой для желающих просто работать, что бы выжить. А нехорошие общественные работы были хороши тогда, когда люди могли заработать, а была какая то мутная работа на которую не очень хотелось идти.

...я вот уже представил, что может получиться. когда красивых, в соку. продавщиц отправят на общественные работы под надзором страдающих без женского внимания сотрудников МВД...
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху