Вопросы, пожелания, недовольства, нехватка функционала по новому движку

Допоможіть будь-ласка!!!! По допиту потерпілого!

rozalina

рядовой
Симпатии
0
Я студентка, тому прошу допомогти мені вирішити завдання по криміналістиці!
це зразок!протоколу допиту потерпілого, так як у нас ще не було практики, а поставили цю дисципліну, прошу Вас допомогти мені і знайти помилки в наведеному протоколі та відповісти на питання, які знаходяться під протоколом!:(

П Р О Т О К О Л
допиту потерпілого
м. Харків 28 жовтня 2001 р.
Допит початий у 10 год. 15 хв.
Закінчений у 11 год. 30 хв.
Слідчий слідчого відділу Дзержинського РО ГУМВС України в Харківській області лейтенант міліції Портнов Я.Г. у відповідності зі ст. ст.170, 171 КПК України допитав як свідка по кримінальній справі № 60002384:
1. Прізвище, ім'я, по батькові – Протасова Ольга Миколайовна.
2. Дата народження – 13.10.1988.
3. Місце народження – м. Харків
4. Національність і громадянство - українець, громадянин України.
5. Паспорт - 1V-ВЛ, № 628806 від 16.06.88 р.
6. Освіта - середня.
7. Місце роботи, навчання – студентка Харківської академії архитектури.
8. Адреса проживання – м. Харків, вул. Сумська б.203, кв. 6.
9. Відомості про судимості: не судима
Про кримінальну відповідальність за дачу навмисно помилкових показань по ст.384 КК України.
Потерпілій роз'яснені вимоги ст. 19 УПК України й ст. 63 Конституції України, ознайомившись із якими Протасова О.М. заявила, що бажає давати показання по кримінальній справі українською мовою.

Підпис _______________ / Протасова О.М. /

Відносно справи показую наступне:
Я поверталась додому після занять близько 20-00 годин 25 жовтня. Ішла по вулиці Сумської нагору, потім звернула праворуч. Раптом позаду почула шум. Це двоє молодих людей на роликових ковзанах їхали по тротуару за мною. Коли я одвернулась один з них схопив мою сумку, але я тримала її міцно й не відпускала. Тоді другий під'їхав і почав мене бити. Я заричала й стала його дряпати. У цей час перший вихопив сумку й бістро уїхав. Другий схопив мій телефон, що висів на шнурі на шиї, смикнув за шнур, розірвав його й разом з телефоном уїхав.
Питання: Ви запам'ятали як виглядали хлопці, що напали?
Відповідь: Приблизно.
Питання: Опишіть, будь ласка, методом словесного портрету зовнішність хлопців.
Відповідь: Перший хлопець - близько 20 років, високий, худий, у червоній куртці, без головного убору. Другий такій за віком, нижче ростом і міцніше. Одягнений був чорну куртку й синю шапочку.
Питання: Ви їх бачили до цього?
Відповідь: Ні, але біля театру опери й балету часто катаються молоді хлопці на роликових ковзанах.
Питання: Ви могли б впізнати цих хлопців?
Відповідь: Думаю, що впізнала б їх.
Питання: Який телефон у Вас відібрали?
Відповідь: „Соні-Эріксон”.
Питання: Значить перший хлопець вихопив сумку, а другий - телефон?
Відповідь: Так, так і було.
Протокол слідчим прочитаний, зауважень ні, показання записані правильно.
Потерпіла ___________________ / Протасова О.М. /
Слідчий лейтенант міліції _______________ / Портнов Я.Г /

Завдання:
1. Чи дотримані при допиті відповідні вимоги кримінально-процесуального закону України?
2. Чи правильно були обрані тактичні прийоми допиту?
3. Чи всі обставини, що випливають із приведеної фабули кримінальної справи, були з'ясовані в ході допиту?
Сформулюйте питання, які необхідно було б вияснити у особи, яка допитується.
4. Які техніко-криміналістичні засоби і з якою метою доцільно було застосувати для фіксації ходу і результатів допиту?
5. Інші критичні зауваження до вступної, описової і заключної частин аналізованого протоколу допиту?

Дуже буду Вам вдячна)))

mss

Ветеран
Симпатии
8,456
Протокол слідчим прочитаний, зауважень ні, показання записані правильно.
Виділив!!! Як це розуміти. Якщо малося на увазі те, що російською звучить "замечаний нет", то українською мало б бути "зауважень немає".
......швидко поїхав.

... чи все таки "заКричала"?

Перепрошую, я розумію, що топікстартер не про це питав, але на такі речі, на мою думку, також потрібно увагу звертати.

Jess

генерал-лейтенант
Симпатии
3,003
rozalina, Не изобретайте велосипеда, а сходите в ближайший следственный отдел и попросите там образец процессуального бланка допроса потерпевшего, думаю вам молодой интересной там не откажут.

lia

подполковник
Симпатии
434
длинный протокол допроса - ничего не скажешь))))) краткость хорошая... как все честно - 3 дня и уже грабеж возбудили))))
боков много 13 лет(студентке!!) потерпевшей)) год происшествия? и краткость отличная для длительности допроса))))
раз следак допрашивает - раскрыто чтоли? обычно дознание мучает...

Tomek

сержант
Симпатии
114
1. Pochemu dopros tolko na 3 den posle sobytya ?
2. "Тоді другий під'їхав і почав мене бити.". A konkretno: chem udaril, rukoy, nogoy ? Kakie povrezdenya u peterpevshey ?
3. Chto bylo v sumke ? Dokumenty ? Kreditnaya karta ?
4. Zabrali telefon, a ego nomer, nomer IMEI ?
5. Posle sobytya oni uehali. Kuda ? V kakom napravlenii ?
6. Byli li sviditeli sobytya ?

mss

Ветеран
Симпатии
8,456
1. Pochemu dopros tolko na 3 den posle sobytya ?
Привіт Томек!
Зразу після події потерпілу Опитують, а вже після порушення кримінальної справи - ДОпитують в якості свідка (спочатку - в якості свідка, а вже потім в якості потерпілої).
Може Вам, шановний Томеку, певні речі й дикими здаються, але саме так вимагає наше кримінально-процесуальне законодавство.
Томек, коли в Грубешові зустрінемося. Там ніяких свят найближчим часом не передбачається? Мене Гронкевіч кличе в гості. Вже і жона моя має документ MRG.

red

старшина
Симпатии
26
Допит початий у 10 год. 15 хв.
Закінчений у 11 год. 30 хв.
о ...... год., а не у

Дзержинського РВ

відповідно до

по батькові – Протасова Ольга Миколайовна.
по-батькові ......... Миколаївна

українець, громадянин України.
українка, громадянка України

архітектури

завідомо неправдивих

КПК

В самому допиті також дууууже багато граматичних помилок і багато чого не вияснив слідчий в ході допиту. Багато писати.

lia

подполковник
Симпатии
434
одним словом - боков много. 13 лет - несовершеннолетняя, соответственно родители или тп. где что и куда не понятно...
грамматические и смысловые ошибки (пипец дознавателю))). Не правильное время, не все вопросы заданы. короче все не напишешь.
идите в ГО/РО - надо "личное" общение по данному допросу.

Natalinezh

генерал-майор
Симпатии
712
По большому счёту этот протокол сплошной бред...Я не изучала криминалистику, но читать такую безграмотную ахинею просто дико...

La-Jam-Musique

старший прапорщик
Симпатии
62
Очень насмешил ТАКОЙ украинский язык. И почему задание по криминалистике, а не по крим. процессу? Ведь протокол допроса процессуальный документ. Если бы у Вас был протокол осмотра вещдока, например, ножа - это я понимаю, чистейшая криминалистика.
И где фабула задачи? Трудно понять выяснили ли Вы все необходимые вопросы для раскрытия данного преступления

---------- Добавлено в 14:53 ---------- Предыдущее сообщение было написано в 14:48 ----------

ПРОТОКОЛ
допиту свідка

_______________ “___”_________200__року

Допит розпочато о_____________
закінчено о _____________

____________________________________________________________________________________________________ з дотриманням вимог ст.ст. 167 та 170 КПК України допитав в якості свідка в приміщенні __________________________________________________________________

1.Призвище, ім’я, по батькові: ________________________________________
2.Рік та місце народження:___________________________________________
3.Національність: ___________________________________________________
4.Громадянство:____________________________________________________
5.Освіта: __________________________________________________________
6.Місце роботи, посада: _____________________________________________
7.Паспорт або інший документ, що засвідчує особу: ________________ __________________________________________________________________
8.Відносини з обвинуваченим і потерпілим:_____________________________
9.Місце проживання:_________________________________________________________
10Свідку ___________________ повідомлено, що він викликаний по справі __________________________________________________________________
11.Про обов’язок розповісти по справі все відоме та про кримінальну відповідальність за відмову від дачи показань та дачу завідомо неправдив их показань за ст.ст. 384 та 385 КК України попереджений.

12. Крім того, свідку розяснені права згідно ст. 69-1 КПК України: викликати свої покази на рідній мові чи на мові якою він вільно володіє, а також користуватись послугами перекладача; заявляти відвід перекладачу ; знати в звязку з чим і по якій справі він допитується; власноручно викладати свої показання в протоколі допиту; користуватись нотатками та документами під час дачи показів у тих випадках, коли показання стосуються якихось данних чи розрахунків, які важко запам’ятати; відмовитися від дачи показань відносно себе, членів сім’ї чи близьких родичів; знайомитися з протоколом допиту та заявляти клопотання про внесення до нього поправок, доповнень, зауважень, власноручно робити такі доповнення і зауваження; заявляти скарги прокурору на дії дізновачів та слідчого; в разі наявності підстав свідок має право на забезпечення безпеки щляхом застосування заходів,
передбачених законом та в порядку передбаченому ст.ст. 51-1 – 52-5 КПК України.

Пункти 10-12 мені роз’яснено.
Українською мовою я __________ володію, послуг перекладача _____ потребую. Свої свідчення бажаю давати українською ( російською, _________ ) мовою.

Про відповідальність за давання завідомо неправдивих показань і за відмову від давання показань, встановлену ст.ст. 384 ,385 КК України мене попереджено:
Свідок: __________________________

По суті заданих мені запитань можу засвідчити: _________________ __________________________________________________________________

снайпер

старший сержант
Симпатии
16
ну да...63 пропустили
еще и права не разъяснены

La-Jam-Musique

старший прапорщик
Симпатии
62
точно. это было между страницами. я скопировала и не досмотрела:blush::pardon:

timmoha

/на доске почёта/
Симпатии
3
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Привіт Томек!
Зразу після події потерпілу Опитують, а вже після порушення кримінальної справи - ДОпитують в якості свідка (спочатку - в якості свідка, а вже потім в якості потерпілої).
Може Вам, шановний Томеку, певні речі й дикими здаються, але саме так вимагає наше кримінально-процесуальне законодавство.
Томек, коли в Грубешові зустрінемося. Там ніяких свят найближчим часом не передбачається? Мене Гронкевіч кличе в гості. Вже і жона моя має документ MRG.
это гонево которого я ешё не слышал, после возбуждения УД если человек потерпевший то его и допрашивают потерпевшим сначало признав таковым и гражданским истцом, а допрашивать потерпевшего в качестве свидетеля АБСУРД

шандрук

/на доске почёта/
Симпатии
1,117
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Протокол допроса потерпевшего-свидетеля практически идентичен. Статью 63 конституции надо разложить и ознакомить.

Jess

генерал-лейтенант
Симпатии
3,003
Протокол допроса потерпевшего-свидетеля практически идентичен.
Да ? Вообще то потерпевший не несет ответвтсенности за отказ от дачи показаний, а свидетель как раз наоборот.

Наивная

подполковник
Симпатии
316
Да ? Вообще то потерпевший не несет ответвтсенности за отказ от дачи показаний, а свидетель как раз наоборот.

))) для этого некоторых потерпевших и допрашивают сначала в качестве свидетеля .......чтобы отвечал за свои слова.....:blum:
Разные бывают терпилы......:blush:

Jess

генерал-лейтенант
Симпатии
3,003

Vit

Ветеран
Симпатии
1,994
бывает...вот помню по убоповским материалам начала-середины 90-х.. терпила отличался от бандита тем что раньше написал заявление)))))
Або його заяву скоріше зареєстрували.... =-O

SLEDAK

старший прапорщик
Симпатии
178
Тактика невизнання людини потерпілим і допит її в якості свідка може говорити про різне. Це може бути і ДТП, де обидві сторони потерпіли, але поки немає експертиз і не проведенні відтворення, невідомо хто винен. Також це може робитись з метою, щоб обмежити можливості людини в справі. Зауважте, згідно ст. 49 КПК у потерпілого є чимало прав. Наведу основні - подавати клопотання, знайомитись з матеріалами справи після закінчення досудовго слідства. Крім того, якщо особа є потерпілою, значить кримінальна справа стосується її інтересів, відповідно вона може оскаржувати як будь-яку постанову про порушення кримінальної справи відносно певної особи чи закриття відносно такої. Одним словом, потерпілий може створити "хлопотів" слідчому. Тому все робиться для того, щоб людину потерпілим н евизнати, перевести в ранг свідка, який прав практично не має ніяких. Хіба що має право на 63 і правову допомогу. А так більше нічого.

Сверху