Доручення слідчих

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Pitpoltava

рядовой
Регистрация
30 Ноя 2012
Сообщения
3
Reaction score
0
Згідно нового КПК, чи може дільничний інспектор згідно доручення слідчого допитувати на протокол допиту свідка чи потерпілого ???
Тобто чи може ДІМ проводити слідчі дії?
 
Последнее редактирование модератором:

Mixalu4

сержант
Регистрация
5 Янв 2013
Сообщения
59
Reaction score
56
Тобто чи може ДІМ проводити слідчі дії?
По этому поводу нам было дано такое разъяснение:
Следователь может допросить с участием УИМ. Проще говоря, на практике, УИМ будет как секретарь писать протокол. В шапке протокола следователь и в коце протокола расписывается. УИМ в графе "учасники" и расписывается в соответствующей графе в конце протокола.
Примерно так.
 

Oboroten365p2

Супермодератор
Команда форума
Регистрация
30 Янв 2009
Сообщения
23,418
Reaction score
50,906
Я не думаю что топикстартера удовлетворит такой ответ, поэтому попробую перефразировать вопрос более понятным языком:
Может ли УИМ, ссылаясь на конкретные статьи УПК или ведомственные приказы, послать следователя куда подальше со своими поручениями?
Мол, согласно статьи такой-то или приказа такого-то не имею права осуществлять следственные действия - допрашивай сам.
 

slavovich

подполковник
Регистрация
22 Апр 2010
Сообщения
16,736
Reaction score
24,463
Згідно нового КПК, чи може дільничний інспектор згідно доручення слідчого допитувати на протокол допиту свідка чи потерпілого ???
Тобто чи може ДІМ проводити слідчі дії?
Вот как то мне интересно, а вы сами заглядывали в этот новый УПК? Если вас интересует, возьмите и поищите, или вы хотите, что бы на форуме вас научили как пользоваться УПК?
 

ufcmpp

рядовой
Регистрация
29 Мар 2013
Сообщения
4
Reaction score
0
в УПК четко сказано только про оперов. Про УИМ ничего нет. Есть только "інші підрозділи".
 

Mixalu4

сержант
Регистрация
5 Янв 2013
Сообщения
59
Reaction score
56
Мол, согласно статьи такой-то или приказа такого-то не имею права осуществлять следственные действия - допрашивай сам.
п.3 ч.2 ст.40, ст.41 КПК - может послать, но чем это черевато и стоит ли - другой вопрос.
А поскольку в нашей системе теорию искажают, ищут т.с. "дырки", с целью уменьшения своей работы, она расходится с практикой.
Потому имеет место вышеописанный мной вариант допроса.
 

Syava ment

старший прапорщик
Регистрация
16 Янв 2009
Сообщения
228
Reaction score
379
Вот как то мне интересно, а вы сами заглядывали в этот новый УПК? Если вас интересует, возьмите и поищите, или вы хотите, что бы на форуме вас научили как пользоваться УПК?
+1, думаю парочку приказов почитать тоже можно..
 

Starhunter

генерал-лейтенант
Регистрация
3 Ноя 2009
Сообщения
3,767
Reaction score
4,394
Вот только иногда приказы противоречат НПА.
 

ПАНКТЕАТИТ

рядовой
Регистрация
1 Авг 2011
Сообщения
1
Reaction score
0
У моєму РВ практика трохи інша. Наказом нач.РВ ДІМів призначено виконуючими обов"язків слідчого, а тому допитують на прот.доп. як і до "нового" КПК.
 

GdF

генерал-полковник
Регистрация
4 Июн 2012
Сообщения
6,726
Reaction score
11,586

Gurk

/на доске почёта/
Регистрация
18 Май 2013
Сообщения
209
Reaction score
41
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
У моєму РВ практика трохи інша. Наказом нач.РВ ДІМів призначено виконуючими обов"язків слідчого, а тому допитують на прот.доп. як і до "нового" КПК.
Красота то какая! :D Значит следствие осуществляет не уполномоченный субъект? Вот бы у нас так сделали
:blush:
 

Полицейский

сержант
Регистрация
19 Авг 2012
Сообщения
61
Reaction score
22
слышал, что уже планируют внести соответствующие изменение в УПК и прописать там помимо оперативных служб и УИМов
 

Thinnerok

рядовой
Регистрация
21 Мар 2014
Сообщения
4
Reaction score
0
пока еще можно радоваться что не приняли закон о криминальном проступке по которому как мне объяснили правонарушения которые сейчас считаются не тяжкими или средней тяжести, то есть часто граничат с административной ответственностью. Например, хулиганство.
А так мы в своем РУВД и свидетелей опрашиваем и потерпевших(сейчас реже но бывает). Как говорится главное толщина дела не меньше кирпича ;) А установил свидетелей или нет все равно.
 

Vitaliy23

сержант
Регистрация
5 Окт 2010
Сообщения
59
Reaction score
24
Згідно нового КПК, чи може дільничний інспектор згідно доручення слідчого допитувати на протокол допиту свідка чи потерпілого ???
Тобто чи може ДІМ проводити слідчі дії?
Питання: Чи врегульовано у кримінальному процесуальному законодавстві можливість надання слідчими доручень дільничним інспекторам міліції для проведення процесуальних дій?

Відповідь: Статтею 40 Кримінального процесуального кодексу України слідчого уповноважено доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідні оперативні підрозділи, до яких (згідно з ст.40 КПК України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність») не належать працівники підрозділів міліції громадської безпеки, у т.ч. дільничні інспектори міліції.
Разом з тим, у ч. 3 ст. 38 КПК України зазначено, що при досудовому розслідуванні кримінальних проступків у встановлених законом випадках повноваження слідчого органу досудового розслідування можуть здійснюватися співробітниками інших підрозділів органів внутрішніх справ, відповідно і проводити слідчі (розшукові) дії. При цьому законодавцем не зазначено хто, окрім працівників оперативних підрозділів, може провадити досудове розслідування кримінальних проступків.
Таким чином, роль працівників інших, окрім оперативних, підрозділів органів внутрішніх справ у ході досудового розслідування (як злочинів, так і кримінальних проступків) у КПК України однозначно не врегульовано.
У такому випадку діє норма закону, визначена у ч. 6 ст. 9 КПК України, у якій зазначено, що у випадках, коли положення КПК не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 КПК, зокрема до якої відноситься законність.
Засада законності передбачає, що під час кримінального провадження керівник органу досудового розслідування, слідчий, прокурор та інші посадові особи зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України, КПК, а також вимог інших актів законодавства, у т.ч. й законів.
Так, у пункті 11 статті 10 Закону України «Про міліції» (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» від 13.04.2012) обов’язком міліції, до якої відповідно до ст. 7 цього Закону належать підрозділи міліції громадської безпеки, є виконання прийнятих в установленому законом порядку і в межах своєї компетенції рішення слідчого. До них відносяться зокрема постанови та доручення.
Отже, керуючись указаною нормою та нормами КПК, слідчий має право надавати дільничним інспекторам міліції доручення, посилаючись на ст. 38 КПК та відповідний пункт статті 10 Закону України «Про міліцію».
Крім того, наказ МВС України від 11.11.2010 № 550 «Про затвердження Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України», який на сьогодні діє (пункт 14.7) зобов’язує дільничних інспекторів міліції виконувати доручення органів слідства.
 

1980Boxa

рядовой
Регистрация
4 Ноя 2015
Сообщения
16
Reaction score
1
Питання: Чи врегульовано у кримінальному процесуальному законодавстві можливість надання слідчими доручень дільничним інспекторам міліції для проведення процесуальних дій?

Відповідь: Статтею 40 Кримінального процесуального кодексу України слідчого уповноважено доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідні оперативні підрозділи, до яких (згідно з ст.40 КПК України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність») не належать працівники підрозділів міліції громадської безпеки, у т.ч. дільничні інспектори міліції.
Разом з тим, у ч. 3 ст. 38 КПК України зазначено, що при досудовому розслідуванні кримінальних проступків у встановлених законом випадках повноваження слідчого органу досудового розслідування можуть здійснюватися співробітниками інших підрозділів органів внутрішніх справ, відповідно і проводити слідчі (розшукові) дії. При цьому законодавцем не зазначено хто, окрім працівників оперативних підрозділів, може провадити досудове розслідування кримінальних проступків.
Таким чином, роль працівників інших, окрім оперативних, підрозділів органів внутрішніх справ у ході досудового розслідування (як злочинів, так і кримінальних проступків) у КПК України однозначно не врегульовано.
У такому випадку діє норма закону, визначена у ч. 6 ст. 9 КПК України, у якій зазначено, що у випадках, коли положення КПК не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 КПК, зокрема до якої відноситься законність.
Засада законності передбачає, що під час кримінального провадження керівник органу досудового розслідування, слідчий, прокурор та інші посадові особи зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України, КПК, а також вимог інших актів законодавства, у т.ч. й законів.
Так, у пункті 11 статті 10 Закону України «Про міліції» (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» від 13.04.2012) обов’язком міліції, до якої відповідно до ст. 7 цього Закону належать підрозділи міліції громадської безпеки, є виконання прийнятих в установленому законом порядку і в межах своєї компетенції рішення слідчого. До них відносяться зокрема постанови та доручення.
Отже, керуючись указаною нормою та нормами КПК, слідчий має право надавати дільничним інспекторам міліції доручення, посилаючись на ст. 38 КПК та відповідний пункт статті 10 Закону України «Про міліцію».
Крім того, наказ МВС України від 11.11.2010 № 550 «Про затвердження Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України», який на сьогодні діє (пункт 14.7) зобов’язує дільничних інспекторів міліції виконувати доручення органів слідства.
Додам також, что раніше ДІМ категорично заборонено було виконувати доручення слідчих, проте є наказ № 700, до я кого, близько місяця тому внесли зміни щодо виконання ДІМ доручень слідчих, таким чином "законодавчо" закріпили те що ДІМ мають право виконувати доручення слідчих
 

Oboroten365p2

Супермодератор
Команда форума
Регистрация
30 Янв 2009
Сообщения
23,418
Reaction score
50,906
Додам також, что раніше ДІМ категорично заборонено було виконувати доручення слідчих, проте є наказ № 700, до я кого, близько місяця тому внесли зміни щодо виконання ДІМ доручень слідчих, таким чином "законодавчо" закріпили те що ДІМ мають право виконувати доручення слідчих
Але фактично не "мають право", а, на жаль, зобов'язані...
 

1980Boxa

рядовой
Регистрация
4 Ноя 2015
Сообщения
16
Reaction score
1
У моєму РВ практика трохи інша. Наказом нач.РВ ДІМів призначено виконуючими обов"язків слідчого, а тому допитують на прот.доп. як і до "нового" КПК.
Бред і керівник Ваш непрофесійний
 

BETEPAH

Ветеран
Регистрация
15 Янв 2011
Сообщения
36,123
Reaction score
81,363
Это все до 07.11.2015 года, а как будет дальше вопрос...
 

1980Boxa

рядовой
Регистрация
4 Ноя 2015
Сообщения
16
Reaction score
1
По этому поводу нам было дано такое разъяснение:
Следователь может допросить с участием УИМ. Проще говоря, на практике, УИМ будет как секретарь писать протокол. В шапке протокола следователь и в коце протокола расписывается. УИМ в графе "учасники" и расписывается в соответствующей графе в конце протокола.
Примерно так.
именно так
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху