Iustinianus,спасибо просветили, уточните по помощникам судей, в двух словах их обязанности, на самом заседании ведь только Судья и секретарь, а вот помощники и распорядители - что за должности?
Ув-й Greyheaded, для ответа на ваш вопрос прийдется опять заглянуть в «святцы» а «святцами» по этому вопросу является уже мной тут упоминаемый приказ ГСА У-ы, итак :
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.07.2005 N 86
Про затвердження Типових посадових інструкцій
працівників апарату місцевого загального суду
ТИПОВА ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ПОМІЧНИКА СУДДІ МІСЦЕВОГО ЗАГАЛЬНОГО СУДУ
1.2. Помічник судді є посадовою особою апарату місцевого загального суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу" 1.4. На посаду помічника судді призначаються особи,
які мають повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.
2.
Завдання та обов'язки
2.1. Вивчає матеріали справи, здійснює підбір законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної судової справи. 2.2. Бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді
готує запити, листи, іншу документацію, пов'язану із розглядом конкретної справи. 2.3. За наказом голови суду
здійснює приймання позовних заяв, скарг та заяв від осіб, які звертаються до суду, безпосередньо під час прийому громадян відповідно до затвердженого графіка. 2.4. Контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів. 2.5. Здійснює контроль за підготовкою судових засідань, які проводяться під головуванням судді, контролює своєчасність повідомлення про день та час проведення судового засідання осіб, які беруть участь у справі. 2.6. За дорученням голови суду або судді, головуючого у справі, здійснює ознайомлення учасників процесу з матеріалами судових справ. 2.7.
Здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання готує відповідні нагадування тощо. 2.8. Здійснює перевірку правильності та своєчасності оформлення протоколів судового засідання у справах, що знаходяться у провадженні судді. 2.9. Здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді.
2.10. Координує роботу секретаря судового засідання та надає при цьому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами. 2.11. Здійснює підготовку довідок, інформаційних листів, повідомлень, інших матеріалів, які пов'язані з розглядом справи. 2.12. За дорученням судді здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо. 2.13. Здійснює вивчення та узагальнення практики розгляду суддею справ і застосування законодавства.
2.14. За дорученням судді вивчає повідомлення засобів масової інформації, готує пропозиції щодо необхідності реагування відповідно до чинного законодавства. 2.15. Виконує інші доручення голови суду, судді та керівника апарату суду, що стосуються організації розгляду судових справ.
3.
Права
3.3. Залучати за дозволом голови суду або керівника апарату суду окремих працівників апарату суду для розробки відповідних документів і виконання завдань, що стосуються компетенції помічника судді. 3.4.
Витребовувати та отримувати інформацію та матеріали, необхідні для розгляду судових справ. 3.5. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності помічників суддів та роботи суду. 3.6.
Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
ТИПОВА ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА МІСЦЕВОГО ЗАГАЛЬНОГО СУДУ
1.2. Судовий розпорядник є посадовою особою апарату місцевого загального суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу" 1.4. На посаду судового розпорядника призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи. 1.6. Судовий розпорядник безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.
2.
Завдання та обов'язки
2.1. Здійснює перевірку та забезпечує готовність залу судового засідання чи приміщення, в якому планується проведення виїзного засідання, до слухання справи і доповідає про їх готовність головуючому. 2.2. Забезпечує безпечні умови роботи суддям та працівникам апарату суду в залі судового засідання, іншому приміщенні, в разі проведення судом виїзного засідання. 2.3.
З'ясовує своєчасність направлення заявки – наряду на доставку до суду органами внутрішніх справ та конвойною службою міліції затриманих осіб, та таких, які перебувають під вартою. Повідомляє голову суду, головуючого про можливу затримку їх доставки. 2.4. З урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, що можуть бути присутні в залі судового засідання, та визначає конкретні місця їх розміщення.
2.5.
Оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати. 2.6. Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого. 2.7. Запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу.
2.9. Запрошує до залу судового засідання свідків 2.10. За вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду. 2.11.
Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок. 2.12. Звертається до працівників правоохоронних органів з приводу сприяння у підтриманні громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок.
2.13. Забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав. 2.14. Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб. 2.15.
Здійснює в разі необхідності взаємодію із спеціальними підрозділами судової міліції та органами внутрішніх справ з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання. 2.16. Уживає заходів безпеки щодо недопущення виведення з ладу засобів фіксування судового процесу особами, присутніми в залі судового засідання.
2.17. Для забезпечення невідкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесі її слухання, за розпорядженням головуючого здійснює
термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.
3.
Права
3.3.
На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних і фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку документи, матеріали та інформацію. 3.4. Вносити пропозиції голові відповідного суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи служби судових розпорядників та роботи суду, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду. 3.5.
Робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, вимагати від них додержання встановленого порядку та вживати заходів щодо їх усунення. 3.6. Звертатися за допомогою до працівників судової міліції та інших посадових осіб правоохоронних органів для припинення в приміщенні суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.