Лазні, бані, сауни, ванни....

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Маю надію, що в тему. Бо, хоч не "путешествия", але таки "отдых";)

Пропоную тут ділитися різними нюансами, які стосуються відпочинку і оздоровлення з допомогою пари, води, гарячого повітря і т.д.

Для затравки напишу, що сьогодні ми парилися з добавлянням до води, яку хлюпали на каміння, ароматів евкаліпту і ялівцю (можжевельника по вашому))).

Також сьогодні я ВПЕРШЕ вибігав з парної на вулиці і розтирався снігом. 2 рази)))) Як буде снігу більше, то спробую в ньому повалятися)))

Последнее редактирование:

VV-nik

генерал-полковник
Reaction score
2,887
А вы насколько часто в баню ходите - ваапче?)))))

SHERIFF UA

полковник
Reaction score
926
А я від бані(сауни) утримуюсь-ну не можу я стільки випити:drunk:,ну а коли вже нема можливості відмовитись від запрошення,то більше сприймаю пар з пивом)

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
насколько часто
Щочетверга - з 17-ї до 20-ї. На початку листопада святкували першу річницю того ходіння)))

Раніше в баню ходив досить рідко. Так - від випадку до випадку.
від бані(сауни) утримуюсь-ну не можу я стільки випити
А це не є обов"язково))) Особисто я за ці 3 години випиваю 1,5 л пива. Якщо комусь смакує, то деколи принесе якусь плящинку з закусоном. Якщо в когось з компанії випадає якесь свято (уродини, іменини тощо), то він "виставляє"))

Наступного четверга виставляти буду я - за День міліції (бо решта - в пенсіонери тюремні, ВВ-шні, армійські).

Один з нас постійно приїжджає на авто, тому п"є лише чай. Ще в одного саме четвер є повністю розвантажувальним днем, він ВЕСЬ цей день НІЧОГО не їсть, тому в лазні також лише п"є чай.

Guesser

полковник
Reaction score
691
Пить что-либо (даже воду) во время банных процедур - очень вредно для здоровья. Правильно - это париться, а потом, когда отходите, т. е., в промежуток между окончанием бани и выходом на улицу, можно уже нагружаться, начиная с пива, которое сбивает жажду (ох и кайф), нормализует внутреннюю температуру, а потом уже можно и продолжать. Но бухать между заходами в парилку - это святотатство. В некоторых банях, где собираются фанаты этого дела, за такое можно получить бан. Или в жбан :). Короче, если серьезно, то на вас там будут смотреть как на лоха или как на колхозника, который вдруг зашел в элитный ресторан. Что касается того, что плескать на камни. Тут все зависит от желаемого результата. Можжевельник, эвкалипт - для легких, квас, пиво - для кожи. Но, выбирая "вонючку", смотрите, что берете, потому что вам могут вкинуть какую-нибудь химию на ароматизаторах, от которой здоровью только вред (а если паритесь в общей, то можете уже реально в жбан получить от профи банного отдыха). Неплохой и недорогой вариант - это раствор морской соли. И для легких, и для горла, и для носоглотки, и для кожи... хорошая тема. Вообще, в идеале, в бане пьют зеленый чай с медом, но... разве без пива-водки это русская баня? Мне нравится после парилки нырять в речку, особенно в прорубь. Снег и рядом не валялся. Рекомендую.
P.S. MSS, если захотите увидеть, что такое настоящая баня - обращайтесь.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
если захотите увидеть
Є в Ютуб?? ))))

А по серйозному - дякую за змістовний допис.

Також знаю, що в саму парну не можна заходити з мокрою шкірою, пояснюю це своїм товаришам, а їм пофіг : з душу зразу в парну.

Хотілося б почути обгрунтування і по цьому нюансу.

А які у вас віники?

Guesser

полковник
Reaction score
691
Є в Ютуб?? ))))

А по серйозному - дякую за змістовний допис.

Також знаю, що в саму парну не можна заходити з мокрою шкірою, пояснюю це своїм товаришам, а їм пофіг : з душу зразу в парну.

Хотілося б почути обгрунтування і по цьому нюансу.

А які у вас віники?
Не знаю, хто вам таке казав щодо мокрої шкіри. Навпаки, перший заход, як раз і має бути не те щоб з мокрою шкірою, не сухою. Тобто, витиратись не треба. Коливи впеерше заходите в парну, то мокра шкіра помякщує різкий перехід температур. Щодо віників, то розглядаю лише два варіанти - дубовий (для шкіри, оскільки дуюове листя містить у собі корисні речовини) та березовий, який теж впливає на шкіру, але по іншому (масла, більше підходить для жінок, хоча й для чоловіків іноді не завадить). До вінику можна додати гілку евкаліпту, що створить приємний запах та дозволить більш легко переносити високу температуру. Особисто надаю перевагу дубовому без усіляких гілочок, по росйському варіанту.

• Like
Reactions: mss

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
надаю перевагу
А як щодо того : скільки заходів робити? Скільки часу в парній сидіти? Яка оптимальна температура? Сеільки часу МІЖ заходами?

Парну люблю, але не було у мене вчителів, які б ФАХОВО все це розтолкували.

SHERIFF UA

полковник
Reaction score
926
але не було у мене вчителів
сьогодні товариство в бані одне---одні вчителі -знатоки,завтра буде інше-будуть по свому трактувати вимоги до бані.Ось простий приклад

если захотите увидеть, что такое настоящая баня - обращайтесь.
тут все залежить від людини-болячки,витривалість і т.п.)Особисто я парусь стільки,скільки можу ...А порадників ого-го в нас скільки(я про своїх колег)Комусь вистачає однієї температури,комусь холодно,хтось любить в сніг-річку,а хтось задовільняється простим душем..Прошу мене суворо не судити,я не відношу себе до супер знатоків саун-бань,але я їх трохи повідвідував(від простеньких-до самих наворочених як для нашого хутору)))

Oboroten365p2

Супермодератор
Команда форума
Reaction score
50,924
Чомусь нiхто i слiвця не замовив про такий, на мою думку, обов'язковий "аксесуар" в саунi, як "масажистки"...:blush:

митрич

генерал-полковник
Reaction score
14,906
А порадників ого-го в нас скільки(я про своїх колег)
+ 100, порадникiв це так
:D. Если брать для оздоровления, то баня и алкоголь не совместимы, даже пиво. А если для удовольствия, при хорошем здоровье, то нормально, но не злоупотре###ть. Особенно при хорошей полноте. На себе проверенно, давление подскакивает "будь здоров." Я не любитель русской бани, финская это мое, но не при высоких температурах. Вообще самочувствие после бани - наилучший показатель.
На счет веников я думаю это наворот, главное это аромат, дышим мы легкими, а кожа при температуре выделяет пот, а не всмоктуе.

Чомусь нiхто i слiвця не замовив про такий, на мою думку, обов'язковий "аксесуар" в саунi, як "масажистки"...:blush:
Если действительно массаж, то прекрасно, а если очень массаж, то еще прекрасней:crazy:. Но и возраст надо учитывать. Просто ради жизни или ради морали:blush:, как то неудобно будет близким... ( если крякнешь в бане, да не с женой).:D

Последнее редактирование модератором:

Guesser

полковник
Reaction score
691
скільки заходів робити?
Скільки часу в парній сидіти? Яка оптимальна температура?
Сеільки часу МІЖ заходами?
Усе це залежить від особистого самопочуття. Баня - це, перш за все, задоволення. А ще кажуть "що занадто, то не здраво". Перший заход має бути недовгим, ви, так бі мовити, підготовлюєте себе. Після першого заходу краще не пірнати у річку чи розтиратись снігом, достатньо прийняти ледь теплий душ. Після цього відпочиваєте і потім заходите на "скільки зможете витримати". Як тільки не можете, то виходьте. Взагалі, щоб приймати баню "по правильному", слід ходити туди не рідше ніж раз у тиждень, лише тоді ви можете визначати час, температуру і т. п. Але в цьому випадку не можна вживати після бані нічого алкогольного. Тому особливо не слід зациклюватись на цьому питанні, якщо ви ходите в баню для задоволення, а не як у спортзал.
Но в любом посещении бани есть два правила:
1. Не употре###ть ничего алкогольного до окончания процедур.
2. Никаких баб.
Потому что заходить выпившим в парилку, такой же удар по здоровью, как и "массаж" с "массажисткой".
С "массажисткой" можно и дома...

• Like
Reactions: mss

FANAT

генерал-майор
Reaction score
402
Також сьогодні я ВПЕРШЕ вибігав з парної на вулиці і розтирався снігом. 2 рази)))) Як буде снігу більше, то спробую в ньому повалятися)))
Растирания это не то, а вот поваляться в сугробе это суперощущения. Бассейн и рядом не стоит.
Намедни попробовал хаммам, исключительная вещь

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху