Вопросы, пожелания, недовольства, нехватка функционала по новому движку

наказ гсу

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Регистрация
6 Мар 2011
Сообщения
5
Симпатии
0
#1
кто знает о приказе гсу "уголовное дело возбуждено в отношении неизвестного лица, в ходе досудебного следствия лицо совершив. прест. установлено" нуж но ли выносить постановление о возбуждении уголовного дела в отношении лица ( в некоторых областях Украины этого не делают) Как правильно?
 

Сфинкс

генерал-майор
Регистрация
6 Мар 2011
Сообщения
1,556
Симпатии
974
#3
"Киса, хочу спросить Вас, как художник художника... Вы рисовать умеете?"
Уважаемый Магистр, у Вас в вопросе, мягко говоря, странные формулировки... Тем более, что не может в природе существовать приказов о том, о чём Вы спросили. Это - нормы КПК (есть такая штука...) Украины. Переспросите с формулировкой "по факту", пока следаки в обмороке...
Извините, что шучу... Просто "в отношении неустановленного лица..." - это как? Лицо же может оказаться н/л, р/с и вообще невменяемым, или просто место нахождения не установлено? Что Вы имеете ввиду?
 

SLEDAK

старший прапорщик
Регистрация
23 Ноя 2008
Сообщения
237
Симпатии
178
#5
Є постанова пленуву ВЕрховного Суду здається від 1988 року, де зазначено - якщо кримінальна справа порушена по факту, порушувати кримінальну справу по тому ж злочину відносно особи не треба, коли вона встановлена. От тільки дайте знайти її. Мав записано. На курсах підвищення кваліфікації в інституті підготовки слідчих в академії професор розповідав. Знайду зараз і викладу, так що прошу не спішити з висновком про "адекватність" запитувача і не казати, що всі слідаки зараз в шоці.
 

PEGAC

Ветеран
Регистрация
27 Май 2010
Сообщения
1,069
Симпатии
487
#6
Если дело возбуждено по факту и в ходе расследования уголовного дело было установлено лицо совершившее преступление, то не нужно выносить постановление о возбуждении уголовного дела в отношении лица.
 

Vit

Ветеран
Регистрация
1 Апр 2010
Сообщения
3,982
Симпатии
1,994
#7
Если дело возбуждено по факту и в ходе расследования уголовного дело было установлено лицо совершившее преступление, то не нужно выносить постановление о возбуждении уголовного дела в отношении лица.
Не порушивши справу відносно особи, Ви порушуєте її права

Стаття 21. Забезпечення підозрюваному, обвинуваченому і
підсудному права на захист

Підозрюваному, обвинуваченому і підсудному забезпечується
право на захист.
Особа, яка провадить дізнання, слідчий, прокурор, суддя і суд
зобов'язані до першого допиту підозрюваного, обвинуваченого і
підсудного роз'ясняти їм право мати захисника і скласти про це
протокол, а також надати підозрюваному, обвинуваченому і
підсудному можливість захищатися встановленими законом засобами
від пред'явленого обвинувачення та забезпечити охорону їх
особистих і майнових прав.
( Стаття 21 в редакції Закону N 3780-XII ( 3780-12 ) від
23.12.93 )


http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=1001-05
 

Адьюнт

/на доске почёта/
Регистрация
2 Мар 2011
Сообщения
20
Симпатии
1
#8
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
вопрос действительно уместен! Кому я должен вручать копию постановления о возбуждении если дело возбуждено по факту?( ну естественно кроме потерпевшего) в ст. 98-2 КПК этот момент не регулируемый. Поэтому в некоторых регионах нашей великолепной страны в деле есть два постановления о возбуждении уголовного дела по одному и тому же факту. Первое постановление как по факту, как глухарь, а через время при установлении лица - второе постановление в отношении того лица, так сказать чтобы он мог "обжаловать данное постановление" и мы таким образом не нарушали его права. Возникает вопрос как правильно делать. Не бред ли в дело бросать втрое постановление о возбуждении по одному и тому же эпизоду?
 

SLEDAK

старший прапорщик
Регистрация
23 Ноя 2008
Сообщения
237
Симпатии
178
#9
При порушенні справи за фактом вчинення злочину і пізнішому
з'ясуванні осіб, які його вчинили, додаткового порушення справи
щодо кожної із них не вимагається.
Все, товаріщі, питання закрите Постанова ПВСУ "Про додержання судами України процесуального законодавства, е регламентує судовий розгляд кримінальних справ" №11 від 27.12.85, яка є чинною.
посилання тут - http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v0011700-85
 

Petrovka 38

прапорщик
Регистрация
14 Дек 2008
Сообщения
191
Симпатии
31
#10
При порушенні справи за фактом вчинення злочину і пізнішому
з'ясуванні осіб, які його вчинили, додаткового порушення справи
щодо кожної із них не вимагається.
Все, товаріщі, питання закрите Постанова ПВСУ "Про додержання судами України процесуального законодавства, е регламентує судовий розгляд кримінальних справ" №11 від 27.12.85, яка є чинною.
посилання тут - http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v0011700-85
Спасибо ценная информация!
 
Регистрация
6 Мар 2011
Сообщения
5
Симпатии
0
#11
я понимаю что в нашем законодательстве нет конкретности по поводу возбуждения уголовного дела в отношении лица, если до этого было возбуждено дело в отношении неизвестного. Возникает масса вопросов: вручение постановления о возбуждении уголовного дела; обжалование этого постановления в суде; привлечение лица в качестве обвиняемого если в отношении этого лица не возбуждено уголовное дело. Мне не понятен этот факт, возможно в нашем регионе делают не правильно, но выносят постановление о возбуждении уголовного дела в отношении определенного лица, при этом в постановлении указывают " в ходе расследования уголовного дела было установлено что даное преступление совершил Пупкин Иван Иванович и в отношении ... возбудить уголовное дело".
 

SLEDAK

старший прапорщик
Регистрация
23 Ноя 2008
Сообщения
237
Симпатии
178
#12
Ви все вірно зауважуєте. Як ви б могли пересвідчитись з постанови ПВСУ, яку я тут згадував, то вона датована ще 80 роками. Та і сам КПК у нас 63 року випуску. Відповідно тоді такого як оскарження постанови про порушення кримінальної справи в помині не було. Але крім згаданих вами проблем існує й інша, не менша проблема. Це є проблема строків. ст. 120 КПК говорить, що строки досудовог слідства обчислюються з моменту винесення постанови про порушення відносно особи кримінальної справи. У фактових справах строки не йдуть. Тоді виникає логічне питання, а як рахувати строки з урахуванням того, що зазначено в постанові ПВСУ? З моменту притягнення як обвинуваченрого? Вроді логічно, але чому? Можна взяти за відлік строків в такому випадку й інші процесуальні рішення. Питання риторичне і відповіді на нього немає. З такою ситуацією стикнувся, коли отримав до провадження справу, де відносно осіб постанова про порушення не виносилась, була постанова лише по факту, а потім притягнення. Виникла проблема - як порахувати строки? Старався шукати відповіді у постановах ПВСУ та Конституційного суду України. Серед тлумачень КСУ знайшов тлумачення ст. 120 КПК, але там не йшлась мова про те з якого часу рахувати строки, а трішки про інше.
До якого висновку тоді можна прийти? До того, що наш КПК є старими штанами, які за 4 десятки років дуже протерлись і латок на них наставили стільки, що ходити неможливо. Виходи два - далі ставити латки у вигляді роз"яснень та тлумачень КСУ чи ВСУ, або міняти в корені КПК.
З.І. А на рахунок того як роблять у вашому регіоні, то це вважаю є правильно, бо тоді не виникатиме ніяких непорозумінь зі строками і не позбавить людину її права оскаржувати постанову.
 
Регистрация
6 Мар 2011
Сообщения
5
Симпатии
0
#13
крім постанови Пленуму ВС 1985 року є постанова Пленуму ВС датована 2010 роком, в якій зазначено що не повинно бути порушено норми ст. 98-2 КПК України, але також не роз"яснено чи потрібно порушувути к/с при встановленні особи. ніби то є постанова Пленуму ВС щодо порушення конституційних прав особи та громадянина, де зазначено що "особа не може бути притягнута до кримінальної відповідальності, якщо відносно неї не порушено к/с", але я не можу її знайти. крім цього, на підставі цієї постанови, були окремі вказівки прокуратури та ГСУ.
 

Policaj

рядовой
Регистрация
6 Май 2011
Сообщения
5
Симпатии
0
#14
З.І. А на рахунок того як роблять у вашому регіоні, то це вважаю є правильно, бо тоді не виникатиме ніяких непорозумінь зі строками і не позбавить людину її права оскаржувати постанову.


підтримую.
 
Регистрация
10 Апр 2010
Сообщения
754
Симпатии
980
#15
У нас такая практика уже более 10-12 лет. И прокуратура ее требует давно.
 

Cleaner

младший сержант
Регистрация
1 Июл 2010
Сообщения
31
Симпатии
4
#16
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Постанова 25.04.2003 N 4
Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства
......
14. Порушення кримінальної справи за фактом вчинення злочину (а не щодо конкретної особи чи осіб) не є підставою для відмови судом у вирішенні питання про обрання запобіжного заходу особі, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху