Новости прокуратуры. Текущая деятельность ген.прокурора

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
Набор пуговиц, чулки, одеколон. Венедиктова подписала список вещей для прокуроров на случай срочных сборов
Наталья Полулях 18:39, 8 сентября 2021Венедиктова описала содержимое "тревожного чемоданчика". Фото: esquire.kz

Генеральный прокурор Ирина Венедиктова подписала ориентировочный перечень личных вещей, которые необходимо иметь при себе работникам Офиса генпрокурора после прибытия на рабочие места по сигналу "Объявлен сбор".

Список опубликовал в Фейсбуке один из предшественников Венедиктовой на посту генпрокурора Святослав Пискун.

В перечне значатся 17 позиций:
 1. Паспорт, военный билет.
 2. Одежда по сезону.
 3. Верхние рубашки (блузки) - 3 шт.
 4. Нательное белье - 5 пар.
 5. Носки (чулки) - 5 пар.
 6. Спортивный костюм - 1 шт.
 7. Носовые платочки - 5-6 единиц.
 8. Полотенца - 2 шт.
 9. Туалетные принадлежности (мыло, зубная щетка, зубная паста, одеколон и другие предметы гигиены).
 10. Принадлежности для бритья - 1 комплект.
 11. Щетка для одежды и обуви, другие средства.
 12. Набор пуговиц, нитки, иголки.
 13. Чашка, тарелка, ложка, вилка, нож, термос.
 14. Карманный фонарик (с запасными батарейками).
 15. Сухой паек на двое суток.
 16. Наличные средства из расчета на две недели.
 17. Бумага, блокнот (тетрадь), конверты почтовые, резинка, складной нож, набор карандашей (цветных, простых), ручки.
В примечаниях в списку указано, что перечисленные "предметы экипировки" нужно держать в чемодане (саквояже, сумке) размером не более 80 см на 50 см. Этот Чемодан (саквояж, сумка) с экипировкой хранится на рабочем месте или дома в укомплектованном виде.
Перечень экипировки, подписанный Венедиктовой

Документ вызвал бурную реакцию у комментаторов. Они принялись шутить, что Генпрокуратура собралась всем составом за грибами или на игру "Зарница". Кто-то заметил, что в списке явно не хватает презервативов и туалетной бумаги. А заглянувший в ветку обсуждения адвокат Олег Леонтьев сообщил, что такие списки спускают уже три года подряд.

Нашлись среди пользователей и те, кто не увидел в перечне ничего забавного.

"А что тут смешного, господин Пискун?! Этот набор называется "тревожный чемоданчик (саквояж)". В советские времена, такой чемоданчик всегда был начеку, тем более сейчас, в условиях российско-украинской войны", - заявил бывший помощник министра обороны Анатолий Грищук.

 

47654olegg

Ветеран
Регистрация
24 Июл 2013
Сообщения
16,676
Reaction score
40,200
Нормальная комплектация..
Только "готивка на два тижні" напрягает... Откуда срок в две недели?
И отсутствие воды питьевой наряду с присутствием сухого пайка...
 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
У нас, помницца, еще карту области требовали
 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
POSTED INНОВИНИ
Експрокурора, в якого вкрали портфель з ухвалами на НСРД, звільнили від покарання за строками давності
28.09.2021
Жовтневий районний суд Запоріжжя визнав колишнього співробітника Мелітопольської прокуратури винним у втраті документа, що містить державну таємницю.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 23 вересня.

У листопаді 2014-го поліцією у Мелітополі розслідувалася справа про обіг наркотиків. Прокурор як процесуальний керівник склав два клопотання у двох примірниках про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій: аудіо-відеоконтроль особи та зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж.

Взявши печатку, клопотання, а також доручення на проведення слідчих дій, адресовані поліції, прокурор вирушив до Апеляційного суду Запорізької області.

Згодом з’ясувалося, що, відповідно до Порядку, документи із грифом «Таємно» слід пересилати фельд’єгерським зв’язком або працівником режимно-секретного відділу в супроводі охорони та на службовому автомобілі.

Але через матеріальні труднощі з 1996 року склалась практика, що процесуальні прокурори самостійно доставляли клопотання про проведення НСРД до Апеляційного суду Запорізької області, а потім отримували ухвали слідчих суддів та повертали їх до прокуратури.
У даному випадку прокурор попросив, що його підвіз на своїй машині оперуповноважений поліції, який мав табельну зброю.

Дорогою назад прокурор віддав оперуповноваженому доручення і по примірнику кожної ухвали для виконання слідчими поліції.

По поверненню до Мелітополя прокурор не зайшов до прокуратури, щоб залишити там судові ухвали, а одразу пересів у машину товариша і поїхав з ним відпочивати. Чоловіки пішли у кафе «Тріо». Близько 23 години вечора, коли вони повернулися до машини, то застали розбите вікно, а з переднього пасажирського сидіння зник шкір’яний портфель прокурора із документами.

Викрадений портфель не вдалося знайти. Втрачені документи відновили і на перебіг розслідування це начебто не вплинуло, бо справа завершилась обвинувальним вироком.

Спеціаліста режимно-секретного відділу Мелітопольської міжрайонної прокуратури ще у 2015 році притягнули до адміністративної відповідальності за порушення вимог секретності.

Прокурор звільнився і почав працювати адвокатом. У 2018 році його вже засуджували за втрату судових ухвал — до 2 років позбавлення волі умовно. А

пеляція скасувала цей вирок за скаргами захисту. Виявилося, що після заміни складу суду деякі докази не були досліджені безпосередньо.

Допит обвинуваченого, який категорично заперечив свою винуватість, та свідків, показання яких покладено в основу вироку, а також дослідження письмових доказів фактично проведено попереднім складом суду. Тому справу слухали повторно.

Під час первісного розгляду прокурор змінив обвинувачення та виключив ч.1 ст. 367 ККУ щодо службової недбалості, однак після скасування вироку суду прокурор оголосив первісний обвинувальний акт за двома статтями: ч.1 ст. 329 та ч.1 ст. 367 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений свою провину у вчиненні не визнав та відмовився від дачі пояснень на підставі статті 63 Конституції України.

Суд виправдав колишнього прокурора від службової недбалості, що спричинило істотну шкоду державним інтересам. Істотною вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Але в даному випадку ані під час досудового розслідування, ані під час розгляду справи у суді, розмір шкоди та її грошова оцінка не проводилась.

Тому чоловіка визнали винним тільки у втраті документа, що містив державну таємницю. За це йому суд призначив 2 роки тюрми із забороною обіймати посади, пов’язані з роботою з документами, що містять державну таємницю, протягом двох років.

Від амністії обвинувачений відмовився. Але з часу скоєння злочину, що вважається нетяжким, минуло більше п’яти років, тому суд звільнив засудженого від покарання за строками давності.

 

47654olegg

Ветеран
Регистрация
24 Июл 2013
Сообщения
16,676
Reaction score
40,200
Что получается, когда за реформы берутся грузинские проходимцы совместно с даунами-Рябошапками:

"Опецькуватий", "зульдер" та комп'ютери з минулого століття: прокурори обурені дивним тестуванням їхніх здібностей та його результатами

Прокурори місцевих прокуратур звернулися до Генерального прокурора, Омбудсмена та керівництва ВР з приводу процедури та результатів переатестації, яку було проведено майже рік тому. УНН має у своєму розпорядженні звернення прокурорів.

Прокурори нагадують, що восени 2019 року почалася чергова реформа органів прокуратури, яка вже відбувалася 2015 року. Під кінець 2020 року реформа торкнулася і місцевих прокурорів, яких направили на переатестацію. Генпрокуратуру у той період ще очолював Руслан Рябошапка.

“Як виявилось, тестування не для всіх, бо частина "обраних“ прокурорів успішно працюють і без проходження атестації”, — заявляють прокурори та вказують, що був створений механізм переведення з однієї посади на іншу для уникнення атестації.
Але не лише це обурило прокурорів, а й, власне, сама атестація.

“Особливої уваги заслуговує етап атестації, пов’язаний із з’ясуванням рівня загальних здібностей прокурорів, де основними питаннями було перевірка знань, що таке опецькуватий, марудний, чимчикувати, сулугуні, зульдер, маскарпоне і т.д., що взагалі немає ніякого відношення до прокурорської діяльності”, — йдеться у зверненні.

Також наголошується, що такий етап атестації непередбачений законом, але саме він став головним для багатьох прокурорів. Адже його результати визначили результати атестації для багатьох співробітників.

Прокурори також заявляють про численні порушення на цьому етапі, адже порушувалася конфіденційність тестування, оскільки логіни та паролі для тестування прокурорам видавались не конфіденційно, а зразу ж прив’язувались до їхнього прізвища, що створило передумови для маніпуляцій з набраними балами.

Загалом технічний аспект тестування викликає багато уваги, адже, за інформацією прокурорів, комп’ютери, на яких вони проходили тести, не відповідали вимогам, встановленим до цієї техніки.

Розпочалося це все з того, що Міжнародна організація права розвитку (IDLO), яка відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, підписаного між нею та Генеральною прокуратурою в особі Рябошапки, зобов’язалась забезпечити комп’ютерною технікою для тестування місцевих прокуратур Офіс Генерального прокурора.

Для тестування Міжнародна організація права розвитку обрала ТОВ “Сайметрікс-Україна”. Вимогою до комп’ютерів була наявність оперативної пам’яті від 4 Gb та графічного адаптера з об’ємом пам’яті від 2 Gb.

“Проте, Міжнародна організація права розвитку (IDLO) разом з Офісом Генерального прокурора, форсуючи події з атестації, вирішили, що прокурори можуть здавати тести на будь-чому. А тому, надали для тестування техніку, яку вони змогли знайти в достатній кількості, але параметри її ніхто не перевіряв. Здебільшого це була техніка швидше за все ще з минулого століття”, — повідомили прокурори.

У зверненні наголошується, що техніка не дозволяла швидко проходити тестування та для декого це не дозволило набрати необхідний бал. Прокурори припускають, що так і було задумано, адже метою було очищення прокуратури від “негідних”, і переатестація була найпростішим шляхом до цього.

“В зв’язку із цим, до числа тих 35% "недобросовісних прокурорів“, від яких, за твердженнями Генерального прокурора Венедіктової, їй вдалось позбавитись, напевно, 30 процентів є прокурорами, яким штучно створили непрохідний результат саме на даному етапі, який немає жодного відношення ні до доброчесності прокурорів, ні до їх професійної компетентності. Враховуючи те, що були ще й прокурори, які не здали тестування на знання законодавства чи провалили практичне завдання, реальне співвідношення звільнених недоброчесних прокурорів за результатами атестації становить десь, може, з 1% з тих 35, про які говорить Генеральний прокурор”, — йдеться у зверненні.

Прокурори вважають, що реформа прокуратури провалена. А на особливу увагу заслуговує також комісія з атестації. Зокрема, “начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Бонюк О.П., який сам ніяку атестацію не проходив, але якому доручена організація атестації прокурорів, намагався різними способами вплинути на членів комісій з метою скасувати їх попередні рішення, що через прорахунки в організації атестації були прийняті в інтересах прокурорів”.

Пізніше було створено іншу комісію.

“Зовні складається враження, що комісія незалежна і буде приймати незалежні від Офісу рішення щодо атестації прокурорів.
Але, якщо копнути глибше, то виявляється, що голова даної комісії Марущенко Є.Г. працює начальником відділу організації діяльності з протидії протиправному втручанню у господарську та інвестиційну діяльність Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора, тобто, у підпорядкуванні начальника Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Бонюка О.П., який від Офісу Генерального прокурора відповідає за проведення атестації прокурорів.

Крім того, до своєї роботи в прокуратурі Марущенко Є.Г. працював в адвокатському об’єднанні "Бонюк і партнери“, — йдеться у зверненні прокурорів, які вважають, що за таких умов про незалежність говорити неможливо.

Наразі, як заявляють співробітники місцевих прокуратур, не дивлячись на рапортування про “успішне” завершення реформи, така реформа фактично ще незавершена приблизно десь для 600-700 прокурорів. Близько 450 прокурорів 7 місяців формально ходять на роботу в неіснуючі вже прокуратури, їм виплачується з державного бюджету заробітна плата, а організатори реформи не спромоглися вже за 11 місяців завершити її.

“Не завершивши проведення реформи з частиною прокурорів, що залишилась, організатори реформи взялись за проведення наборів вже нових кадрів, таким чином фактично штучно позбавляють права прокурорів, щодо яких атестація не завершена, пройти її та перейти на роботу в реформовані прокуратури”, — йдеться у зверненні.

Прокурори сподіваються, що у майбутньому все ж хтось понесе відповідальність за таку “реформу”.

“В зв’язку із викладеним, просимо Вас втрутитись в дану ситуацію та припинити свідоме зниження органів прокуратури, винних осіб притягнути до встановленої законом відповідальності”, — заявили прокурори, звертаючись до Генпрокурора та представників влади.

Насколько помню - милицию грузинские убл*дки тоже так же тестировали? Особенно "ривень загальных здибностей"...
 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
Прокурора Офісу генпрокурора звинувачують у «винесенні» 6000 доларів, що були речовим доказом
19.10.2021
0
Голосіївський суд Києва почав розгляд справи за обвинуваченням прокурора Офісу генпрокурора у привласненні і речових доказів.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 жовтня.

Під час розслідування справи про можливе вимагання та отримання неправомірної вигоди директором ТОВ «Брокерський центр» використано кошти у сумі 6000 доларів США та 5000 гривень, які належать державі в особі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.
Ще в листопаді 2015-го директора ТОВ «Брокерський центр» виправдали. Але гроші, надані СБУ для контрольованої передачі хабара, зникли.

З 11 вересня 2019 року ДБР розслідує справу за фактом розтрати, привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовцями прокуратури міста Києва під час розслідування кримінального провадження.

Обвинувачення висунули колишньому слідчому в особливо важливих справах 1 слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва Льву Трубнікову, який займався цією справою. Сьогодні він працює прокурором в Офісі генпрокурора.

У підготовчому засіданні Трубніков і його адвокат клопотали про закриття справи на тій підставі, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування. Також йшлося про повернення обвинувального акту прокурору, оскільки він затверджений не уповноваженою особою, в обвинувальному акті не встановлено та не зазначено форми вини, мотив і мету скоєння злочину, не відома точна дата вчинення злочину, не встановлений точний розмір матеріальних збитків та ін. В обвинувальному акти не вказано місця вчинення злочину, тільки, що відбулось «винесення» коштів з приміщення прокуратури, яких на той час було декілька зокрема у Шевченківському та Голосіївському районах Києва.

Обвинувачений говорив, що йому незрозуміле обвинувачення, зокрема формулювання щодо виникнення умислу на незаконне збагачення, організаційно-розпорядчих функцій він мав, не зрозуміла дата скоєння злочину, чому стверджується, що заволодів саме 27 лютого 2015-го, коли був найвищий курс долара.

Прокурор повідомлено про підозру в службовій недбалості (ч.2 ст.367 ККУ) в жовтні минулого року. У грудні підозру змінили на більш тяжку за ч.4 ст.191 ККУ — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

28 грудня минулого року розслідування було завершено і почалась процедура ознайомлення із матеріалами справи. Піозрюваний із захисниками начебто ухилялися від ознайомлення, а тому судом було встановлено строк для ознайомлення до 25.03.2021.
У жовтні суд завершив підготовче судове засідання і призначив обвинувальний акт до розгляду. Головне управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області має статус потерпілого.

Трубніков відомий як слідчий участю у справі «діамантових прокурорів». У березні 2015-го, приблизно через місяць з того дня, коли нібито сталося заволодіння грошима, замгенпрокурора Давид Сакварелідзе повідомив, що слідчих у справі «діамантових прокурорів» Льва Трубнікова і Віталія Опанасенка звільняють. Сакварелідзе анонсував на Різницькій акцію підтримки «команди, яку намагаються цинічно витиснути з ГПУ в якості помсти за принципову позицію в боротьбі з корупціонерами».

У листопаді 2016-го Трубніков та інші слідчі з групи були відсторонені від розслідування справи «діамантових прокурорів» через неефективність.

12 квітня 2017 року Трубнікова звільнили з посади старшого слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів, скоєних працівниками прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ. Цьому передувало рішення про ліквідацію у структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури України Генеральної інспекції, а її штат в кількості 32 одиниць зараховано до резерву Прокуратури. Однак посаду старшого слідчого, яку обіймав Трубніков, ліквідували. Він оскаржував своє звільнення.

У квітні 2018 Київський апеляційний адмінсуд поновив Трубнікова на роботі. Суд вирішив, що формальні зміни у структурі Генеральної прокуратури України не можуть бути достатньою підставою для звільнення. Крім того, ГПУ, всупереч вимогам законодавства, не було вирішено питання про працевлаштування позивача на посадах щодо яких він висловив згоду на призначення. Сьогодні Трубніков працює в Офісі генпрокурора – прокурором третього відділу ПК ДПК у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів.

 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
Генпрокуратура загубила понад 700 тисяч гривень у справі про хабар для голови Держслужби зайнятості
13.10.2021

Печерський суд Києва продовжив до кінця року строк досудового розслідування за фактом службової недбалості колишніх працівників управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 29 вересня.

У 2015 році голову Держслужби зайнятості затримали за підозрою в одержанні 622 тисяч 750 гривень неправомірної вигоди.

З 2016-го справа розглядається у Шевченківському суді Києва. Вилучені під час обшуків кошти та інші речі начебто залишилися на зберіганні в кабінеті № 295 по вул. Кловський узвіз 36/1 в місті Києві у старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Бояна Д.В. Це окрім 622 тис. грн імовірного хабара ще 83 тисячі гривень і 2 500 доларів готівкою.

Але, відповідно до інформації начальника Департаменту документального забезпечення Офісу Генерального прокурора, згідно з актом приймання-передачі справ та документів Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України від 18.03.2020, до вказаного Департаменту речові докази у кримінальному провадженні не передавались та в спеціально обладнаному приміщенні по вул. Борисоглібська, 18 в м. Києві, не зберігаються. Інформація про місцезнаходження коштів, що мають статус речових доказів у справі, відсутня.

З 30 вересня 2020-го ДБР за рапортом прокурора розслідує службову недбалість колишніх працівників Головного слідчого управління ГПУ.

За рік не вдалося завершити розслідування начебто у зв’язку з винятковою складністю справи, значним обсягом документів, які необхідно дослідити, затримкою в часі при витребуванні та отриманні документів від підприємств, установ та організацій, а також з огляду на завантаженість слідчого у розслідуванні інших кримінальних провадженнь.

Відомо, що протягом року так і не був допитаний прокурор, який мав надавати докази у Шевченківському суді Києва, не отримано інформацію з суду щодо дослідження коштів у судовому засіданні та подальшої їх передачі на зберігання. Підозрюваних у справі також немає.

В Офісі Генерального прокурора мають бути витребувані документи щодо зберігання речових доказів. Також планується допитати всіх слідчих, які розслідували справу та брали участь в обшуках, їх керівників та всіх учасників обшуків. Має бути з’ясовано, за ким закріплювався службовий кабінет № 295 по вул. Кловський узвіз, 36/1 , в якому, відповідно до рапорту прокурора, залишилися на зберіганні речові докази.

У 2016 році ексначальниця управління матеріально-технічного забезпечення Державної служби зайнятості, яка вважалася спільницею в цій справі, уклала угоду про визнання винуватості і заплатила 25,5 тис. грн штрафу. За матеріалами справи, начальник служби начебто поділився з нею неправомірною вигодою, передавши 3200 грн

 

Alix

Ветеран
Регистрация
2 Янв 2012
Сообщения
20,051
Reaction score
46,293
Венедиктова запросила у Минфина 20 млн грн на зарплату уволенным по переаттестации прокурорам
13:45, 10 НОЯБРЯ 2021
facebook sharing button

Прокурорам, которые были уволены в ходе переаттестации, нужно отдать 20 млн грн: Кабмин одобрил забрать средства у САП.

Ранее Генеральный прокурор Ирина Венедиктова пожаловалась, что за бюджетные деньги приходится выплачивать компенсации уволенным прокурорам, которые возобновляются после выигранных судебных процессов. Некоторые были уволены в процессе переаттестации прокуратуры, другие еще во время люстрации.

«Государственные средства, выделенные в бюджете на прокуратуру, идут на компенсации. Эти люди были уволены до меня. Но выполняю решения судов я, и выплачивает компенсации сейчас непосредственно прокуратура. Можем ли мы это не делать? Нет, мы не можем этого не делать. Потому что мы строим государство, которое гарантирует всем гражданам их права. И если к нам обращаются уволенные сотрудники с исполнительными листами, непосредственно мы выполняем их.

Я не хочу называть цифры, в которые мы заходим с этими компенсаторными выплатами. Они ужасные. Но, опять-таки, я считаю, что в будущем мы будем сводить к минимуму подобные риски», — сказала Ирина Венедиктова.

10 ноября Кабмин одобрил перераспределение средств в сумме 20,1 млн грн для того, чтобы покрыть такие расходы. Деньги заберут у САП (Специализированной антикоррупционной прокуратуры).

«Проект акта подготовлен по инициативе Офиса Генерального прокурора с целью погашения задолженности по решениям судов по искам о возмещении средней заработной платы за время вынужденного прогула лицам, уволенным по основаниям, предусмотренным законами «Об очищении власти» и «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно первоочередных мер по реформе органов прокуратуры» (10 человек).

Погашение указанной задолженности предлагается осуществить за счет экономии фонда оплаты труда по бюджетной программе «Обеспечение функций САП», которая возникла вследствие незаполнения должностей прокуроров САП», - отмечает министр финансов в пояснительной записке.

 

DEBA

майор милиции
Регистрация
20 Май 2021
Сообщения
967
Reaction score
2,601
Венедиктова запросила у Минфина 20 млн грн на зарплату уволенным по переаттестации прокурорам
А в отношении нас некому запросить деньги на погашение задолженности по судебным решениям.:(
 
Сверху