Вопросы, пожелания, недовольства, нехватка функционала по новому движку

Поїздки в Польщу.

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Думав, де ж написати про свою нову поїздку і, в результаті, вирішив нову тему створити. Може хтось на Євро в Польщу поїде - то тут і напише)))

Значиться, вчора відкрився новий пункт пропуску на українсько-польському кордоні (митниця, по простому). Ми з друзями вирішили бути одними з перших, хто цим пунктом скористається.
Причому, на разі цей пункт відкрився лише до 4 липня, після чого перестане функціонувати, а в середині 2013 року вже відкриється на повну потужність.

Прикол в тому, що поляки на своїй стороні вже зо 4 (а може й більше) роки будували необхідні приміщення. Зарані було обумовлено, що всі прикордонники і митники (і наші і польські) будуть базуватися в приміщеннях на території Польщі.
Українській стороні потрібно було лише зробити нормальною трасу Львів-Ковель і під"їзну дорогу від неї до пункту пропуску. От з польської сторони весь час були роботи, а з нашої - повний пшик. І аж до Євро-2012 залишалося біля 50 днів, з нашого боку почався страшний рух - нагнали техніки і алярмово почали робити дорогу (ну, ми до такого звикли - у нас все так робиться)))))))

Наступний прикол : їхали ми 2-ма авто. Мінівен з 4-ма особами на борту, а за нами "Славута" з 2-ма особами на борту. Той, що за кермом "Славути" - в Польщі ще не був, хоча все свідоме життя присвятив охороні саме цієї ділянки кордону (старший прапорщик прикордонної служби). На митниці - порожньо (нагадую - 1-й день її роботи).

Нас мурижили десь 50хв. До водія "Славути" поляки доколупалися, що ззаду біля номерного знаку у нього немає наклейки "UA", грозилися 100 злотих штрафу йому намалювати (250грн). Розказав він їм, що все життя тут кордон охороняв. Махнули рукою...... Ми поїхали, черех кілька кілометрів вирішили зателефонувати до тих в "Славуту" (ще телефони без роумінгу працювали)..... Виявляється, їх не пропустили. Виявилося, що у водія "Славути" посвідчення водія ще радянського зразка. Грозилися виписати 500 злотих штрафу, але, зважаючи на його прикордонне минуле)))))), пробачили, але в Євросоюз не впустили.

Поїхали ми самі (в тому числі і мій син, який в Польщі був вперше).

Заїхали в центр повіту, проїхалися по супермаркетах, кожен собі дещо придбав, потім заїхали на м"ясопідприємство, де закупилися шинками-ковбасами від виробника. Коли вже збиралися сідати в авто, я побачив власника того м"ясопідприємства. Колись пару раз зустрічався з ним в Україні (та й в Польщі). Привітався з ним і нагадав, хто я і де ми бачилися (сам він міг мене і не впізнати, бо завжди бачив мене виголеним, а зараз я чи не на моджахеда якого подібний)))). Ми й не встигли зреагувати, як господар заволік нас всіх до себе в робочий кабінет (фрагмент є на фото), який більше на філію музею якого подібний, частував горілкою-коньяком-березовимсоком-гарячимиковбасками-шинкою-грибочками і т.д. Шинка також є на фото.

Ще він зробив нам екскурсію по цехах свого виробництва. Чесно кажучи, не думав, що те виробництво настільки масштабне. Всього працює в нього (виробництво і магазин) 80 осіб. За 8 годин підприємство може забити і повністю переробити 400 свиней.
Є фото :
кабінет.jpgкабінет 2.jpgмясо.jpgмясо 2.jpg

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Добре собі там пообідали, потім ще заїхали до 1-го заступника коменданта поліції, поговорили трохи про їхній День поліції (в липні буде) та й поїхали собі додому. Коли в"їхали на територію України, то зустріли наших друзів (яких не впустили в Польщу))))))). Виявилося, що вони вже й наліпку на "Славуту" забамбурили і посвідчення водія поміняли. Так як перше посвідчення водія він отримував в Криму, то в МРЕВ послали кудись в Крим факс і сказали, що відповідь прийде фік зна коли. Наш друг (водій "Славути") згадав, що колись служив на кордоні разом з кимось, хто тепер не зовсім дрібний чоловік в Криму. Зв"язався з ним, і через 10хв. факс з Криму вже був у МРЕВ. Працівниця МРЕВ була в шоці він такої швидкості відповіді з Криму)))))))))Сьогодні друг на "Славуті" знову ломанувся в Польшу (але вже з дружиною свого вчорашнього пасажира)))))))На кордоні поляки не могли повірити, що він за 1 добу поміняв посвідчення (телефонували в ДАІ), потім не вірили в справжність польського запрошення (по якому ми візи відкривали, і копію якого має мати кожен, хто по тій візі їде) - телефонували тій польській владі, яка те запрошення видала. Розкручували його "Славуту" (шо в Славуті сховати можна???????????????????????)ІТОГО!!!!!!!!! 3 години на митницю він витратив сьогодні))))))))Фото : повітове староство (ми там на ганку). Це - тіпо нашої райдержадміністрації. Тільки їхнє староство - це 2 поверхи, а наша РДА - 4 поверхи.прикордонні стовпизагальний вигляд частини пункту пропуску. Фотографуючи, я стояв за кілька метрів від державного кордону на нашій стороні.

староство.jpgстовпи.jpgстовп їх.jpgстовп наш.jpgпункт пропуску.jpg

spu0820

Ветеран
Reaction score
7,629
Мабуть полякам скучно було на пункті переходу. Вирішили потренуватися на "Славуті"

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Мабуть полякам скучно було на пункті переходу.
Виявляється, і нашим прикордонникам скучно.:D

Вчора поїхали в Польщу. 2 авто : Опель-бусік на 7 місць, в якому їхали : за кермом - товариш (тюремний пенсіонер), його дружина і дружини брат і нас четверо (я, дружина, діти - то вперше ми всією сім"єю були в Польщі))))) А перед нами - та сама "Славута", в якій 3 людей. "Славута" їхала першою і вже в неї проблем не виникло)))))

Наш бусік молоді хлопці-прикордонники щось дуже прискіпливо оглядали. Попросили нас всіх вийти із салону, а самі простукали чуть не кожен сантиметр салону, навіть викруткою щось там підважували т.д. і т.п......
Вроді, вже й закінчили, відійшли, а потім знову почали по новій. Навіть легенько почали натякати водієві, що непогано б було, якби їм пару гривень вділив.

Мене вже та затримка замахала (ти більше, що із "Славути", яка чекала нас вже за митницею, телефонували і запитували, чого нас ще нема) і я запитав дозволу хлопців-прикордонників відрекомендуватися і показав їм своє пенсійне посвідчення, а водій показав своє. Хлопці аж знітилися, сказали "А чо ж ви раніше нам цього не сказали?" і огляд транспортного засобу закінчили в момент))))))

Спочатку ми поїхали в повітовий центр трошки прошвирнутися по супермаркетах, а після того поїхали на острів.

"Славута" після супермаркетів зразу поїхала додому. Водій "Славути" мав уродини кілька днів перед тим, а його швагро мав уродини саме вчора. Обидва члени нашого Товариства, обидва живуть в селі, яке знаходиться безпосередньо біля митниці. І вони чекали нас на святкування своїх уродин.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Чого поїхали на острів?
Вже кілька років на тому острові провдяться такі транскордонні зустрічі : ставиться величезна сцена, біля неї здоровезні телевізори, розгортається торгівля як продуктами харчування так і різними виробами народних умільців.
Не знаю, хто там вчора виступав на тій сцені (бо ми недовго були), але в минулі роки були і "Друга ріка" і "Океан Ельзи".

Кому цікаво : ось координати цього острова на картах Гугл : 50.680199,24.062204.

На острові є руїни середньовічного замку.

З польського берега на острів можна попасти по дерев"яному мосту. На той день, коли відбувається згадана транскордонна зустріч, з українського берега на острів прокладається понтонний міст і робиться тимчасовий митний перехід. І наші митники і прикордонники і польські мають всю необхідну апаратуру для того, щоб пропускати в обидві сторони осіб, які мають відповідні документи, необхідні для перетину кордону.

Були ми на острові недовго, оглянули руїни замку, випили пивка (пиво "поставив" мій товариш - заступник коменданта місцевої поліції. Він в цей день на службі не перебував, тому і сам собі пивка дозволив)))))

Розказав нам цікаві речі. Виявляється, на острові під час того всього пиво можна пити лише на огородженій території, на якій було розставлено столи і лавки (тільки пиво - жодний міцних напоїв).
Якщо хтось рішився би пити пиво за межеми цієї загорожі - це є 200 злотих штрафу (500 гривень). Якщо ж хтось особливо сміливий зайшов би з бокалом пива (чи з відкритою банкою пива) на огороджену територію біля сцени - ЦЕ ЗЛОЧИН!!!!!!!!!

Так -так - злочин, ні більше ні менше.

Впевнений, що й на українському березі діяли такі ж вимоги : реалізація лише пива і жодних міцних алкогольних напоїв. По вигляду поляків, які верталися з українського берега було явно видно, що пивом там не обійшлося:D:D:D Були деякі п"янючі в драбадан.

Біля згаданого мною дерев"яного моста на польському березі діяв прокат каяків (байдарок). Мої сини виявили бажання поплавати на тому каяку. Коштувало то 5 злотих (12,5грн) з однієї ооби на 1 годину. Мій польський поліцейський товариш і це проспонсорував, хоча я й сам міг то оплатити, але він категорично сказав, що сам зробить моїм синам такий подарунок.

Потім ми поїхали до нашої митниці (від острова - біля 12км) і біля 18 години вже були на українському боці в наших уродинників, де вже було не лише пиво:D

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Ну, і кілька фото :

1 - сцена на острові
2 - табличка з коротким історичним екскурсом про замок
3,4 - руїни замку
5 - кордон
(червона стрілка - українські автомобілі, в яких є відповідна апаратура митників і прикордонників,
синя стрілка - торгівля на українському березі,
зелена стрілка - намети і авто польських митників і прикордонників)

6 - понтонний міст

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
7 - мої сини на каяку
8 - отаке авто заїжджало на острів (не встиг його зняти, коли повз мене проїжджало)))))
9, 91 - а оце їхні пожежні авто (також на острів заїжджала)

7.jpg8.jpg9.jpg91.jpg

Jess

генерал-лейтенант
Reaction score
3,007
mss, Цікаво там вам біля кордону.. А ми того тижня ледь в Угорщину не потрапили. Поїхали подивитися місто Берегово та заїхали випадково прям на КПП "Лужанка")))

spu0820

Ветеран
Reaction score
7,629
Повіт - это район (территориальная единица)

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Вчора знову був в Польщі. Цього разу - з нагоди Дня польської поліції. Делегація складалася : начальник і один із заступників начальника відділу, в якому я колись проходив службу, начальник одного з відділів Волинської області і я - як представник нашого осередку ВГО "Товариство українських офіцерів".
Н кордон прибули чуть із запізненням (на польській стороні нас вже чекав поліцейський автомобіль з мигалками) і, хоча митницю пройшли ду-у-у-уже швидко (і з нашого боку і з польського всі знали, куди ми їдемо), але до костелу залишалося мало часу і наш супровід так газнув, що ми ледве за ним встигали))))
Там, де дозволена швидкість 60-70, ми їхали 130-170км/год. Ті поляки, яких ми обганяли, напевно були в шоці, що якийсь наглий українець дозволяє собі НАСТІЛЬКИ порушувати правила дорожнього руху)))))))

Спочатку взяли участь в урочистій службі Божій, присвяченій Дню поліції, потім відбулося урочисте засідання в актовому залі староства повітового (по нашому - в райдержадміністрації). 27 співробітників поліції отримали чергові звання (звання вони отримують ЛИШЕ на День поліції). Поліцію привітали керівники органів місцевого самоврядування, керівники інших мундурових служб, які є на території повіту (пожежники, прикордонники, митники, військо, тюрма і т.п.) Привітав православний отець - він же капелан війська польського у званні капітан.
Потім привітали ми : кжен з начальників зачитав вітальну адресу і вручив картину, я зачитав лише вітальну адресу)))))

А потім - до ресторану.
Цього року святкування було досить скромним - далеко не рівня тому, яке було 2 роки тому (тоді їм вручали прапор). В ресторані посиділи в досить камерному складі. Пили горілку "Зелена марка", яку привезли ми на їхнє замовлення. Так як я горілки не п"ю, то попросив пива, яке мені й підносили періодично))))

На певному етапі з ресторану відлучився православний священник по якихось своїх справах, але повернувшись, приніс із собою 0,5 л самогонки, настояної на якійсь траві, яка росте на його батьківщині (а це - територія в Польщі біля Біловезької Пущі). Забув, як та трава називається, але - НЕ зубрівка))) Настоянка була яскраво зеленого кольору і я собі дозволив пару келишків))))))

Десь біля 21:30 вже ми були вдома.

Ну, і кілька фоток:
1, 2 - пиво, яке я пив.
3, 5 - священник Польської автокефальної православної церкви, капелан війська Польського, капітан. На фото 3 - біля нього стоять начальники українських відділів міліції, я стою четвертим - мну не видать......
4 - я вручаю комендантові поліції вітальну адресу від нашого товариства.
6 - прапороносна група. Той самий прапор, який був вручений поліції 2 роки тому. В центрі з прапором - поліцейський на ім"я Томаш, який є у мене в друзях у польській соціальній мережі.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Нормально)))))

Tomek

сержант
Reaction score
114
На певному етапі з ресторану відлучився православний священник по якихось своїх справах, але повернувшись, приніс із собою 0,5 л самогонки, настояної на якійсь траві, яка росте на його батьківщині (а це - територія в Польщі біля Біловезької Пущі). Забув, як та трава називається, але - НЕ зубрівка))) Настоянка була яскраво зеленого кольору і я собі дозволив пару келишків))))))
Єжелі він прівез ії з Белосточчини це на певно буквиця лікарська.

• Like
Reactions: mss

Tomek

сержант
Reaction score
114
Бімбер це говорять тілкі у західній Польщи. У нас кажуть самогон. Буквіця це травка яку кидаюсь у самогон для аромату :beach:та здоровья :).

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Сьогодні знов в Польщу їздив. Спати хочу - капєц, бо підйом був о 4 ранку. Черга на кордоні - *опа.... Добре, що ми чергу - оминули))))))

Завіз в поліцію запрошення на День міліції - знов буде польська делегація:drunk::drinks::russian:

Відвідали по місцю проживання одного поважного поліцейського. Наливав різні настоянки власного виробництва : лимонна, м"ятна і з жовтої малини. А я калганівочки з собою трішки мав.

Ще просив мене один зі Львіва.................., а його просив один з міністерства..............., а я поговорив з поліцейськими..... Коротше - намітили механізм дій. Не виключено, що за пару місяців повезу того міністерського в Польщу:blum: - в певній галузі ОВС хоче в поляків досвід перейняти.

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Про свою поїздку до Польщі вже в окремих темах трохи відмітився:)

Ну, ще пару слів і трохи фоток:

Їхали ми з волинським другом в Польщу автобусом. Вигода в тому, що рейсовий автобус митницю проїжджає ПОЗА ЧЕРГОЮ. Між пунктами посадки в автобус і висадки з автобуса десь біля 40км (може, чуть більше), але їхали ми 2,5 години. Через митницю затримка така. Але то ще досить швидко. Якщо в авто стояти в черзі, то можна ту саму відстань їхати і 4 години і 24 години)

Той наш друг, що виставляв за пенсію нас зустрів, поїхали до нього додому, попили кави, а потім поїхали в той банкетний зал, де мала бути забава.

Як виявилося, виставляв не лише мій друг, який займав посаду першого заступника коменданта поліції, але й комендант (вони разом на пенсію пішли).

В залі стіл був накритий на 50 осіб. Коли прибула вже більшість запрошених, то була спочатку така собі офіційна частина, коли присутні дякували новоспеченим пенсіонерам за службу і бажали їм всього доброго в житті на пенсії.

Вітали їх :
новий комендант поліції,
староста (голова райдержадміністрації),
священники католицький і православний,
керівники прикордонників, військових, пожежників, муніципальної стражі, і т.п. і ще там хтось........

Католицький ксьондз дозволив присутнім пити горілку і їсти м"ясо, але казав, що не варто співати і танцювати. Але сам після привітання не залишився, тому потім були і співи і танці.

Правоставний священик на забаву залишився) Казав, що обіцяв собі, що перший тиждень посту пити не буде, але тут НЕ МОЖЕ НЕ ПИТИ)))))

Правда, коли я фоткав, то не захотів для фото взяти чарку з горілкою, а взяв склянку з кока-колою)))))))))

Фото:

DSC04089 1.jpgDSC04090 1.jpgDSC04091 1.jpgDSC04092 1.JPGDSC04115 1.JPG

фото 115 : в центрі винуватець події - новоспечений пенсіонер, справа - православний священик з колою в склянці))))

Jess

генерал-лейтенант
Reaction score
3,007
mss, на дошці номер розвезення?)))

• Like
Reactions: mss

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
Мав розмову з новим комендантом поліції. Новий комендант запевнив мене, що зацікавлений в продовженні дружніх стосунків з сусідніми підрозділами української міліції і що в липні 100% буде запрошення для делегації мого колишнього відділу на Свято поліції)))))

DSC04120 1.JPGDSC04122 1.jpgDSC04125 1.JPGDSC04127 1.JPGDSC04130 1.jpg

фото 120, 122 - книга про Папу Франциска, яку ксьонз подарував винуватцям.

фото 125, 127 такі пам"ятні штуки, які в Польщі прийнято вручати всім і вся))))) 125 - то від поліції, а 127 - від прикордонників (з тими, що в списку внизу 1-й і 3-й - я особисто познайомився, разом пили:drunk:

Були там ще такіж штучки - я не всі зафоткав.

фото 130 - оце все ми потім вантажили в таксі і везли до друга додому. Додому приїхали десь в 1-й ночі і до 3-ї ще розбирали ті всі подарунки, пили чай і просто бесідували.

Добре виспатися не вдалося, бо треба було підніматися до автобуса. На сніданок, крім іншого, були ростки редиски=-O

Вперше таке я їв. Пива НЕ БУЛО:nea:

Але вже на автостанції ми в авто друга по пивку хряпнули (сам друг за кермо не сідав - дружина його нас завезла до автобуса).

Приїхали ми (я і пенсіонер з Волинської області) у Володимир-Волинський десь біля 11 год. Пішли до нього додому - там вже собі добре пивка хряпнули, потім заскочили до одного діючого міліціонера - там пива ще й з коньячком мішанули. І мене відвезли до поїзда. Я собі подумав, що автобусом їхати не варто, бо дороги в глибокому снігу))) Таки поїздом надійніше)))

mss

Ветеран
Reaction score
8,460
mss, на дошці номер розвезення?)))
Так точно. А на протилежній стіні залу - номер іншого таксі))))))

При посадці в поїзд познаймився з дядечком. Колишній військовий полковник-артилерист, служив від Німеччини до Амурської області. Зараз працює в якісь філії якоїсь китайської компанії (якась фікня для здорового способу життя і т.д.)))))

Дядечко в листопаді 2012 року літав в Китай на якийсь ювілей тої компанії. Показував фотки з Китаю. Мляяяяяяяяяя..... Я в шоці.....

Народ!!!!!!!! Нам їх вже НЕ ДОГНАТИ....... Як це не прикро визнавати......:(

Ну і для завершення ))) дядечко мав при собі китайські гроші, то я їх також сфоткав. 5 юанів і 1 юань. 6 юанів - то є 1 долар США.DSC04133 1.JPGDSC04134 1.jpg

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху