Сколько стоит милиция?

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

VV-nik

генерал-полковник
Регистрация
16 Ноя 2008
Сообщения
10,207
Reaction score
2,887
Попалась статья - ОЧЕНЬ интересная...
Картинку верхнюю можно посмотреть увеличенной - но чет у меня ощущение, что там несколько неточно названы некоторые цены...
http://ut.net.ua/art/166/0/4690/
Наша дорога міліція


Збільшити Ніколов Юрій Керівництво МВС розгорнуло нечувану досі закупівлю всього необхідного для силової структури. Ціни завищуються інколи в кілька разів
МВС | міліція | Могильов
Будь-яка політична сила, прийшовши до влади, передусім опікується своєю безпекою. Принаймні так відбувається в країнах третього світу. Оскільки Партія регіонів виявляє більше симпатій до керованої демократії російського та китайського зразка, не слід дивуватися, що Міністерство внутрішніх справ одразу з приходом донецької команди Анатолія Могильова (більш ніж половина заступників міністра, як і їхній бос, – вихідці з Донбасу) здійснило масштабні закупівлі техніки, необхідної для функціо#нування правоохоронного органу. Однак нові керманичі виявилися надто «голодними» до перспектив, які відкриває монопольне управління такою потужною конторою з багатомільярдним бюджетом. Тиждень проаналізував офіційно опубліковані у «Віснику держзакупівель» звіти МВС про цьогорічні придбання й знайшов кілька угод, якими мають зацікавитися слідчі. Але вже з інших право#охоронних органів…

Товари подорожчали в рази
Вагоме підґрунтя для підозр – придбання бронежилетів. Торік МВС купувало їх у ТОВ «Матеріалознавство» (воно виграло відкритий тендер) по 1804 грн за штуку. У 2010-му цю саму фірму обрали за процедурою «закупівля в одного учасника», яка передбачає, що МВС обирає продавцем кого хоче й придбає в нього товар за вказаною продавцем ціною. Тож не дивно, що цього разу бронежилети коштували 6596 грн, тобто втричі дорожче, ніж рік тому.
Викликає питання також закупівля в АТЗТ «Компанія «Сатурн Дейта Інтернейшенл» вимірювачів ступенів сп’яніння типу «Драгер 6810». Вони обійшлися департаменту ДАІ в 15,92 тис. грн за штуку (загалом придбано 148 шт. на 2,37 млн грн). Між тим навіть поверховий пошук в інтернеті засвідчив, що ці самі алкотестери можна було б придбати майже вдвічі дешевше. Але в іншої фірми.
Зміна продавця уніфікованих валіз для огляду місця подій теж призвела до майже дворазового здорожчення товару. Рік тому ТОВ «ПКФ «Інжен» продавало їх міліціонерам по 5,7 тис. грн за штуку, а 2010-го їх купували в ТОВ «Екcпертні системи плюс» по 8,4 тис. грн (загалом 952 комплекти на 8 млн грн).
Ще інтимніші стосунки у МВС склалися з продавцями радарів для дистанційного вимірювання швидкості типу TruCAM. У минулі роки міліціонери купували російські «Візири», які викликали нарікання водіїв на недостовірність даних. Тепер це питання вирішили закрити, озброївшись приладами, які не тільки автоматично фіксують перевищення швидкості, а й тримають супутниковий зв’язок із системою GPS, тож порушник правил отримує як фото його авто під час перевищення, так і фрагмент карти з вказаною точкою зйомки, тобто місця порушення правил.
Звичайно, розширення функ###ціоналу тягне за собою додаткові витрати. TruCAM коштував приблизно втричі дорожче від «Візирів» – 99 999 грн за штуку (у жовтні придбано вже близько сорока приладів). Проте видання «Дорожній контроль» з’ясувало, що ці прилади у світі коштують набагато менше – близько 15 тис. грн, що всемеро дешевше, ніж у ПП «Діректон» для українського МВС. І дешевше від славнозвісних «Візирів».

Картина машинним мастилом
З приходом Могильова МВС не шкодувало грошей на обмундирування й обладунки для своїх бійців. Кулезихисні шоломи по 3,3 тис. грн та щити по 9,1 тис. грн (вартість одного квадратного метра житла в Києві), захист для рук і ніг по 500 грн, наручники по 123 грн. А відмінникам служ##би – заохочувальні відзнаки по 93 грн.
Тиждень систематизували дані про вартість обладунків та міліцейських строїв і зобразили це на малюнку. Сподіваємося, що ця картина наочно покаже вартість одного міліціонера для платника податків. Але ще не все. Адже правоохоронці мають на чомусь їздити.
Про «Кадиллак» міністра не згадуватимемо, бо Могильов устиг здихатися цього VIP-позашляховика. А ось аналіз інших міліцейських придбань на авторинку засвідчив, що в МВС є свої улюбленці. Цього року найбільшими постачальниками міліцейських «стаєнь» стали структури нашоукраїнця Петра Порошенка (39,45 млн грн). На другому місці колишній бютівець Таріел Васадзе (28,15 млн грн). На третьому – регіонал Дмитро Святаш (14,28 млн грн). Це за даними з початку року по листопад.
Решта автотрейдерів відстають щонайменше втричі. Хоча всіх їх поєднує загальна любов МВС до купівлі найдорожчих версій авто. Наприклад, у васадзевського підприємства куп#лено 140 «Ланосів» по 83 тис. грн кожен. Хоча запросто можна було б придбати в того самого васадзевського «АвтоЗАЗу» тисяч на десять дешевше.
Здавалося б, що може бути простіше, ніж ВАЗ-2107. Але й «Жигулі» були придбані по 49,95 тис. грн, що на сьогодні є найдорожчою пропозицією поміж продавців. Навіть тут можна було б заощадити по три-чотири тисячі, а оскільки йдеться про закупівлю понад півтисячі авто, то економія вимірювалася б у мільйонах.

Ворона Могильова та Джарти
«Купєчєскій» розмах при витрачанні державних коштів Міністерство внутрішніх справ почало демонструвати, коли Анатолій Могильов призначив керувати міліцейськими закупівлями Дмитра Ворону.
30-річний юрист із Макіївки робив кар’єру під крилом макіївського регіонала Василя Джарти. Працював його помічником, коли той був міністром екології, став засновником кількох фірм, які причетні до користування надрами України. До речі, їхня юридична адреса – у Музейному провулку в Києві: урядова будівля, де шість років тому розміщувався тіньовий штаб Януковича. Також там розташовані державні структури, контрольовані Мінекології. Тому деякі нардепи вважають Ворону, так би мовити, касиром Джарти. Однак навряд чи це так, з огляду на юний вік новоспеченого заступника голови МВС.
Своєю чергою, тільки лінивий не називав Могильова креатурою Джарти. Ставши міністром екології в другому уряді Януковича, Джарти витягнув із Макіївки майбутнього міністра на посаду головного мілі#ціонера Автономної Республіки Крим.
«Численні злочини в економічній галузі залишаються реальністю: махінації з бюджетними коштами – чого лише варті та сама тендерна корупція, розкрадання земель, зловживання владою, хабарництво, – заявив президент Віктор Янукович на урочистих зборах з нагоди Дня прокуратури 30 листопада. – Це виклики, на які я чекаю гідної відповіді правоохоронних органів, насамперед прокуратури».
Але саме до земляків із Макіївки має адресувати питання гарант Конституції. Доки підлеглі генпрокурора Віктора Пшонки заповзято вишукують злочини в діяльності поперед#ників Януковича – Азарова, з бюджетними коштами відбувається щось надто схоже на зловживання та корупцію.
 

lia

подполковник
Регистрация
14 Июн 2010
Сообщения
928
Reaction score
434
та то что мутят деньги - знают все. Покупают через "свои" фирмы подороже...
Если честно - не хочется читать такое... хочется верить (надеяться) что что-то таки делают для нас - простых СМ - подчиненных... Всегда так было в Украине..
Вот надеемся сейчас что реформа что-то даст... А не снова тупизм какой-то и "взваливание на плечи работяг" дополнительной работы с той же зарплатой (а больше она будет только в министерстве или у начальников)

а форма и тп. - я её с института не получал - т.е. вообще не получал.
(награды некоторые надо сначала оплатить из своего кармана, если хочешь получить)
 
Последнее редактирование:
G

guesser

Guest
Ну, нам выдали новую форму - береты, костюм летний/костюм зимний, свитера, берцы, разгрузки и пояса со снарягой (см. http://police-ua.com/showthread.php?t=1942&highlight=%C1%E5%F0%EA%F3%F2). Что касается новых щитов, шлемов, брони и защиты - пока никто не дал. А так... качество, вроде, неплохое: поносим - увидим. Правда форма быстро занашивается...
 

Jess

генерал-лейтенант
Регистрация
2 Ноя 2008
Сообщения
3,485
Reaction score
3,007
А у нашего старшины полсела в ментовских рубашках ходило))))
 
G

guesser

Guest
А у нашего старшины полсела в ментовских рубашках ходило))))
Я когда срочку служил, форма ПШ у нас была милицеская повседневка. Поверх рубашки одевался не китель, а куртка летняя. А ППС-никам выдавали кителя, что вызывало проблемы при ношении спецсредств, поскольку, одев портупею поверх кителя пэпс выглядел глупо, а под китель если одевать - вообще по-конченому. Так пэпсы к нам ходили и покупали куртки. Прапора и солдаты с вещевого склада имели приличную капусту...
 

шандрук

/на доске почёта/
Регистрация
27 Окт 2009
Сообщения
2,151
Reaction score
1,117
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
А вы забыли когда для армии солдатам яйца покупали по 18 грн. десяток, когда они на рынке стоили до 4 грвн.
Счас тоже самое - так что через некоторое время, к Луценку сосед подсядет, а может они местами поменяются - тот опять в кресло а этот на место Луценко. Пути господни не исповедимы
 

Урядник

/на доске почёта/
Регистрация
17 Апр 2010
Сообщения
23,675
Reaction score
47,614
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
А вот интересно, про ВВ наш уважаемый ВВшник когда нибудь статью найдет?Только не положительную,где они весь мир спасают...
 

VV-nik

генерал-полковник
Регистрация
16 Ноя 2008
Сообщения
10,207
Reaction score
2,887
когда срочку служил, форма ПШ у нас была милицеская повседневка. Поверх рубашки одевался не китель, а куртка летняя.
Это потому что срочникам китель вообще НИКОГДА не полагался (даже по нормам...)
 

SergeyKPI

Ветеран
Регистрация
25 Апр 2010
Сообщения
8,599
Reaction score
12,046
Интересная статья, однако... Схема предельно ясна. Так очень многие деньги отмывают либо пускают налево. К примеру, товар стоит определённых денег. 100грн. Но как-то надо срубить ещё 100. По документам проведут за 300. Где-то 100 уйдёт на бумажную возню, налоги, попутный расходы, одним словом. 100 - стоимость товара, которая идёт на фирму, завод, ещё куда-то, а 100 - поделят между собой подельники. Им то что, всё равно деньги не их, а честных налогоплательщиков. Потому никто и не хочет налоги честно платить...
Да, и по ценам, средне-рыночные цены на некоторые из описанных позиций:
наручники от 60 до 200грн
бронежилеты в районе 1600-1800грн
защита рук и ног в районе 300-400грн
Да и хреновины аля алкотестеры где-то не дороже двушки встречал...
 

FANAT

генерал-майор
Регистрация
14 Ноя 2008
Сообщения
1,708
Reaction score
402
Сергей, смотря как считать, ведь нигде не указано какие БР покупались, не указан класс защиты бронежилетов, а цена там уж очень разная.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху