Вопросы, пожелания, недовольства, нехватка функционала по новому движку

Вихідна допомога!

Симпатии
12
Доброго вечора! Є досит важливе питання!

Мій товариш, який прослужив в ОВС (в календарному обчисленні 27 років у пільговому 29) звільнив за п. А ст 65. Йому була призначена одноразова допомога (вихідна).
Однак таку допомогу виплачували періодично, на що мій товариш не погоджувався, і звернувся до УМВС в області з листом про те, що йде недотримання ст. 116 та 117 КЗпП України. Йому відповідали, що допомога повністю буде виплачена як тільки це буде можливо
Справа дійшла до суду!

У позові товариш підрахував втрату середньомісячного заробітку через невчасний розрахунок згідно ст. 117 КЗпП. У запереченні на позов УМВС в області, зазначило, що КЗпП не поширюється на правовідносини працівників ОВС, такі регулюються лишн спеціальними законами!

УМВС в області також посилалось на Пленум ВСУ від 24.12.1999 р. № 13, де сказано, що норми про працю її оплата і порядок вирішення спорів не поширюється на військовослужбовців та прирівнених до них осіб.
Суди він програв, впритул аж до Вищого адміністративного суду (останнє рішення 14.01.2011 р.)

Однак є одна фігня! Відповідно до Аналітичної довідки ВАСУ від 01.02.2009 р. Про вивчення та узагальнення практики розгляду адміністративними судами спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, СУД зазначив, що Регулювання правового становища державних службовців, що працюють в апараті органів прокуратури, судів, дипломатичної служби, митного контролю, служби безпеки, внутрішніх справ та інших, здійснюється відповідно до Закону України Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, якщо інше не передбачено законами України, серед яких закони України Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация, Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация тощо.
Як показав аналіз судової практики, така кількість законодавчих актів створює ускладнення під час їх застосування, зокрема, під час визначення законодавства, що є пріоритетним для розв'язання спірних правовідносин.
У зв'язку з цим слід звернути увагу судів на те, що, за загальним правилом, під час вирішення справ досліджуваної категорії пріоритетними є норми спеціальних законів. Трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціальних законів не врегульовано спірних правовідносин або коли про це йдеться у спеціальному законі.

ТАким чином, усі спеціальні закони про міліцію не регулюють процедури проведення розрахунку із звільненим працівником, такий порядок регулюється іншим законом - КЗпП. Хто якої думки??? Важливо все!

Polkovnik

подполковник
Симпатии
1,222
Ну что вам сказать. В мое время КЗОТ на СМ действительно не распространялся. А по ст.117 КЗОТ могу вам точно сказать, что все попытки привязаться к ней в связи с невыплатой задолженностей обречены на провал. Поскольку в комментариях к КЗОТ ясно ..по памяти..было сказано, что данная статья применяется когда у работодателя были средства на счету но несмотря на это он не произвел выплату причитающих сотруднику сумм. А если на счету голяки))) то ст.117 тихо курит в сторонке)))))
То бишь вам надо доказать в суде. что поступили их МВД средства именно на выплату выходных пособий))) а орган..жмется.. ИМХО

p.s. И не путайте госслужащих и аттестованных сотрудников МВД. Разные категории..разные Законы...

Последнее редактирование:

Vit

Ветеран
Симпатии
1,994
Якби вихідна допомога нараховувалась по КзППУ, то і виплачуваласть вона по ним.
А коли така допомога регламентується спеціальними законами, то і виплачується вона у відповідності до відомчих нормативних актів, найчастіше наказів. А в наказах ЗАВЖДИ пише - що всі виплати в межах кошторису.

Симпатии
12
Так згідний, що все робиться в межах асигнувань та по мірі бюджетних надходжень!
Я маю трішки практики у Євросудах. У деяких рішеннях ЄСЛ щодо України, звертається увагу Україну на те, що особа якій належать відповідні виплати не повинна себе охоплювати проблемою відсутності коштів у відповідному органі який зобов'язаний ці виплати провести, а тому відсутність коштів в установі не є підставою для невиконання нею своїх зобов'язань!!! Внаслідок таких тез, наша Україна виплачує аж бігом аж "гай шумит". Тому доцільно сказати, що розрахунок з працівником міліції у день звільнення регламентується виключно ст. 116 КЗпП і ніякими іншими законами України.
Ви знаєте був суд, і мій товариш заявив "їхній нечисті (судді)", що у разі виникнення якихось нерозумінь, слід скористатися ч. 7 ст. 9 КАС України, де зазначено, що у разі відсутності закону, який регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Проте суддя, якому надано право правильно застосувати Закон не скористався скотина ст. 9 КАС України.

Polkovnik

подполковник
Симпатии
1,222
Я маю трішки практики у Євросудах.
Ну так помогите своему товарищу)))) Заклемите позором Украину.... Только по поводу аналогии..думаю лучше промолчать.. В данном случае..ни к селу.. Не уроните марку гражданина..)))

halik

полковник
Симпатии
584
Так згідний, що все робиться в межах асигнувань та по мірі бюджетних надходжень!
Я маю трішки практики у Євросудах. У деяких рішеннях ЄСЛ щодо України, звертається увагу Україну на те, що особа якій належать відповідні виплати не повинна себе охоплювати проблемою відсутності коштів у відповідному органі який зобов'язаний ці виплати провести, а тому відсутність коштів в установі не є підставою для невиконання нею своїх зобов'язань!!! Внаслідок таких тез, наша Україна виплачує аж бігом аж "гай шумит". Тому доцільно сказати, що розрахунок з працівником міліції у день звільнення регламентується виключно ст. 116 КЗпП і ніякими іншими законами України.
Ви знаєте був суд, і мій товариш заявив "їхній нечисті (судді)", що у разі виникнення якихось нерозумінь, слід скористатися ч. 7 ст. 9 КАС України, де зазначено, що у разі відсутності закону, який регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Проте суддя, якому надано право правильно застосувати Закон не скористався скотина ст. 9 КАС України.
Тоді, дорога одна в ЄСЛ, а там хай Лутковська попробує довести, що КЗпП має меншу юридичну силу ніж ППС.......

Вася

лейтенант
Симпатии
199
Симпатии
12
Ну так помогите своему товарищу)))) Заклемите позором Украину.... Только по поводу аналогии..думаю лучше промолчать.. В данном случае..ни к селу.. Не уроните марку гражданина..)))
Ви знаєте, я би хотів допомогти йому, але вже зневірвся у всьому, думаю що нічого не вийде, та й він такої думки, самі не знаємо що робити, товариш лише ображається на себе за те, що намагався всі 30 років служити віддано та справедливо - а за що? За те щоб судитись на старість літ!

Polkovnik

подполковник
Симпатии
1,222
Ви знаєте, я би хотів допомогти йому, але вже зневірвся у всьому, думаю що нічого не вийде, та й він такої думки, самі не знаємо що робити, товариш лише ображається на себе за те, що намагався всі 30 років служити віддано та справедливо - а за що? За те щоб судитись на старість літ!
А чего он так переживает по данному поводу? Прошел вал увольнений в конце года... Суммы выходного пособия астрономические.. Естественно сразу всем не выплатят.
В свое время получал частями и я при увольнении в 2005 году...И ниче.. Целее будут)))

Inspector

старший прапорщик
Симпатии
211
Доброго вечора! Є досит важливе питання!

Мій товариш, який прослужив в ОВС (в календарному обчисленні 27 років у пільговому 29) звільнив за п. А ст 65. Йому була призначена одноразова допомога (вихідна).
Однак таку допомогу виплачували періодично, на що мій товариш не погоджувався, і звернувся до УМВС в області з листом про те, що йде недотримання ст. 116 та 117 КЗпП України. Йому відповідали, що допомога повністю буде виплачена як тільки це буде можливо
Справа дійшла до суду!

У позові товариш підрахував втрату середньомісячного заробітку через невчасний розрахунок згідно ст. 117 КЗпП. У запереченні на позов УМВС в області, зазначило, що КЗпП не поширюється на правовідносини працівників ОВС, такі регулюються лишн спеціальними законами!

УМВС в області також посилалось на Пленум ВСУ від 24.12.1999 р. № 13, де сказано, що норми про працю її оплата і порядок вирішення спорів не поширюється на військовослужбовців та прирівнених до них осіб.
Суди він програв, впритул аж до Вищого адміністративного суду (останнє рішення 14.01.2011 р.)

О
Вот интересно, а какое мнение вы хотите услышать от других, если проиграны все суды. Мнения-это всего лишь мнения, а решение суда-это решение суда. Или судитесь дальше или получайте выходное пособие в общем порядке.

Симпатии
12
Він також у 2005 році звільнився, і йому почали виплачувати частинами аж до 2007 р. Незнаю які зарас суми астрономічні, для нього вона склала лише 28999 грн. Звільнився він у званні підполковника!

Polkovnik

подполковник
Симпатии
1,222
Вот интересно, а какое мнение вы хотите услышать от других, если проиграны все суды. Мнения-это всего лишь мнения, а решение суда-это решение суда. Или судитесь дальше или получайте выходное пособие в общем порядке.
Чувствуется ответ профи))) Конкретно..твердо..бескомпромиссно..

---------- Добавлено в 20:35 ---------- Предыдущее сообщение было написано в 20:33 ----------

Він також у 2005 році звільнився, і йому почали виплачувати частинами аж до 2007 р.
Затянули конечно.. Я получал пол года..

Симпатии
12
Відповідь відверта , нема що скривати. У Вас півроку, нічого собі - прогрес!
Все ж таки надія вмирає останньою, і будемо пробувати переконувати ЄСЛ у тому що Україна нечемна по відношенню до пенсіонерів ОВС!
Ось проаналізуйте: я звертав увагу на те, що у аналітичній довідці ВАСУ від 01.02.2009 р. сказано, що судам потрібно вибирати приорітет при вирішенні спорів і застосовувати КЗпП (це я так грубо сказав).
По моєму товаришу, остаточне рішення у справі ВАСУ постановив 14.01.2011 р.
Якщо добре подивитися, у них там не все в порядку, одні судді рекомендують так поступити, інші роблят собі інакше. Ось це і треба ганьбити у ЄСЛ!

Polkovnik

подполковник
Симпатии
1,222
Україна нечемна по відношенню до пенсіонерів ОВС
А также к чернобыльцам, ветеранам ВОВ..да и всем прочим гражданам, которым выпала честь)))) проживать в непуганой стране маразма и пох#изма..

Симпатии
12
У цій державі настільки "ухи наїлись", що самі з себе оху .. вають. До речі, мій товариш умудрився отримати від своїх колишніх сослуживців інформацію про те, як їм була виплачена вихідна допомога - в один день!

slavovich

генерал-полковник
Симпатии
20,486
Симпатии
12
Ну звісно не без згоди сослуживців. Вони з радістю надали те що потрібно. Як виявляється подібні суми виплачувались у день звільнення!

VV-nik

генерал-полковник
Симпатии
2,885
Ну звісно не без згоди сослуживців. Вони з радістю надали те що потрібно. Як виявляється подібні суми виплачувались у день звільнення!
Хрен его знает - я лично получил выходное буквально СРАЗУ после "дембеля"...
Наверно, у нас считают, что лучше просто быстро рассчитаться с уволенными?
Одна напасть - не могу разобраться с "вещевкой", мне Родина должна чет под 5 тысяч гривень, деньгами давать не хотят, а "натурой" - пока не получаиццо...

Симпатии
12
Ану мужики дивіться і знайте як треба вигравати по трудовому законодавству Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация , Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация , Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

Тільки прошу читати уважно!

Сфинкс

генерал-майор
Симпатии
974
Ану мужики дивіться і знайте як треба вигравати по трудовому законодавству...
"...Спеціальним законодавством не урегульовано питання щодо строку здійснення виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з органів внутрішніх справ. Тому в даному випадку застосовуються положення КЗпП України.
Відповідно до ч.1 ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок..."
Інформація цікава, лише незрозуміло, яка від неї користь, коли "...обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Представник відповідача не надав суду жодних доказів, які б свідчили про правомірність його бездіяльності...".
Відповідальність ні на кого не покладена, завдані збитки (приміром, втрачена вигода) не компенсуються... Ждіть вовки, коли кобила здохне...

Симпатии
12
Коли я починав цю тему, я зазначив, що маю намір писати до ЄСЛ. Після того як знайшов ці рішення, для мене було пофіг що там пише, мене цікавило лише одне, щоб суд зазначив, що норми КЗпП поширюються на працівників ОВС. А питання, хто має доказувати і що там має доказувати - мені поцимбалах! Я покажу ЄСЛ що в Україні має місце неоднакове застосування норм матеріального права, і на 100000% впевнений що суд притримається практики зазначеної у справі «Кечко проти України» де ЄСЛ констатував, що не приймає аргумент Уряду України щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань. Якщо Ви знаєте в Європі джерелом права є судовий прецедент, а тому для Євросуда раз плюнути визнати те, що моєму товаришу повинні були виплатити повну разову суму у день його звільнення з роботи, а не посилатися на те, що кошти виплачуються в межах асигнувань!

Inspector

старший прапорщик
Симпатии
211
Коли я починав цю тему, я зазначив, що маю намір писати до ЄСЛ. Після того як знайшов ці рішення, для мене було пофіг що там пише, мене цікавило лише одне, щоб суд зазначив, що норми КЗпП поширюються на працівників ОВС. А питання, хто має доказувати і що там має доказувати - мені поцимбалах! Я покажу ЄСЛ що в Україні має місце неоднакове застосування норм матеріального права, і на 100000% впевнений що суд притримається практики зазначеної у справі «Кечко проти України» де ЄСЛ констатував, що не приймає аргумент Уряду України щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань. Якщо Ви знаєте в Європі джерелом права є судовий прецедент, а тому для Євросуда раз плюнути визнати те, що моєму товаришу повинні були виплатити повну разову суму у день його звільнення з роботи, а не посилатися на те, що кошти виплачуються в межах асигнувань!
Вы представляете своего товарища в суде? Вы адвокат,или все-таки сотрудникам можно представлять интересы других лиц в судах?

Симпатии
12
Я працював у ДЕІ в Івано-Франківській області, а зарас працюю в беспеці Банку Аваль, і вибиваю кредити! Просто у вільний час трохи міжнародним правом цікавлюсь!

Kayman

/на доске почёта/
Симпатии
1,210
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Симпатии
12
На знання по кримінальному не скаржуся, а загалом намагаюсь захищати обіжених пенсіонерів ОВС!

Kayman

/на доске почёта/
Симпатии
1,210
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
На знання по кримінальному не скаржуся, а загалом намагаюсь захищати обіжених пенсіонерів ОВС!

Обиженные менты?=-O... Даже такое есть?....:D
Шо за милиция пошла?... Обиженные, социально не адаптированные, слабохарактерные.... Када опущенные появятся?:crazy:

Александр18_05

старший прапорщик
Симпатии
100
Обиженные менты?=-O... Даже такое есть?....:D
Шо за милиция пошла?... Обиженные, социально не адаптированные, слабохарактерные.... Када опущенные появятся?:crazy:
Ну может он забыл кавычки поставить ("обиженые" государством).
А если точнее то общаясь с "молодыми" пенсионерами всегда убеждаюсь, что особо о них никто думать и не собирается.

Приходится отвечать на кучу вопросов, типа:
- как правильно написать рапорт и когда?
- какие документы собирать на назначение пенсии? (пенсионный ведь морозится, то про какую либо справку забудут сказать, то срок действия справки кончился и т.д.). А ведь документы нужно подавать в управу, а некоторым до нее от 15 до 140 км.
- Что можно через суд отсудить?
- Как написать заяву в суд и т.д. и т.п.

А КАС по вопросам публичной службы аж месяц дает для обращения в суд.

Если учесть что этими вопросами при прохождении службы мало кто интересуется а только после увольнения, то в основном сроки пропускаются и все, сливай воду...

Предлагаю для этих целей создать отдельную тему "Памятка будущим и "молодым" пенсионерам" в которой без всякого флуда все у кого есть чем действительно помочь делятся опытом, выкладывают образцы и перечни документов, порядок их скорейшего сбора и оформления и др.

Я сам довольно долго вникал в подобные вопросы, и все равно не считаю что все сделал правильно. А ведь на форуме есть действительно профи в этих вопросах.
Именно к ним я и обращаюсь. Как говорится с миру по нитке...

Спасибо что дочитали!

CeVeP

старший лейтенант
Симпатии
280
Ну может он забыл кавычки поставить ("обиженые" государством).
А если точнее то общаясь с "молодыми" пенсионерами всегда убеждаюсь, что особо о них никто думать и не собирается.
Приходится отвечать на кучу вопросов, типа:
- как правильно написать рапорт и когда?
- какие документы собирать на назначение пенсии? (пенсионный ведь морозится, то про какую либо справку забудут сказать, то срок действия справки кончился и т.д.). А ведь документы нужно подавать в управу, а некоторым до нее от 15 до 140 км.
- Что можно через суд отсудить?
- Как написать заяву в суд и т.д. и т.п.
А КАС по вопросам публичной службы аж месяц дает для обращения в суд.
Если учесть что этими вопросами при прохождении службы мало кто интересуется а только после увольнения, то в основном сроки пропускаются и все, сливай воду...
Предлагаю для этих целей создать отдельную тему "Памятка будущим и "молодым" пенсионерам" в которой без всякого флуда все у кого есть чем действительно помочь делятся опытом, выкладывают образцы и перечни документов, порядок их скорейшего сбора и оформления и др.
Я сам довольно долго вникал в подобные вопросы, и все равно не считаю что все сделал правильно. А ведь на форуме есть действительно профи в этих вопросах.
Именно к ним я и обращаюсь. Как говорится с миру по нитке...
Согласен.

Симпатии
12
Доречі по кожній області я знайшов по декілька позитивних судових рішень прийнятих за позовами діючих та не діючих працівників міліції по ст. 116 та ст. 117 КЗпП України. Однак на даний час існує у 100 разів більше рішень про відмову у застосуванні цих статтей. На мою думку могло бути так, що такі рішення по ст. 116 та 117 КЗпП "куплялись" у суді!!!.

Сверху