Храми України

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

mss

Ветеран
Регистрация
14 Окт 2009
Сообщения
9,578
Reaction score
8,460
Прочитав про дуже давню церкву і вирішив створити таку тему. Отож - починаю з цієї церковці :

http://zik.ua/ua/news/2012/04/19/344698
У с. Ісаї Турківського району Львівської області дерев’яній церкві святого архангела Михаїла виповнилося 349 років. Вона – найстарша серед усіх храмів Бойківського краю.http://uk.wikipedia.org/wiki/ІсаїНа пагорбі в центрі села розташована дерев'яна церква святого архангела Михаїла, збудована1663 року майстром Іллею Пантелимоном. Після того церква пережила реконструкцію 1801 року. Будівля належить до небагатьох нині зразків церкви з криласом. Складається з квадратної нави, гранчастого вівтаря та прямокутного бабинця. З півдні й півночі нави, при її східній стіні, прилягають крихітні криласи, сховані під піддашшям. Всі об’єми завершені восьмериковими верхами (над навою з одним заломом), увінчаними цибулястими банями з невеликими ліхтарями і маківками з хрестами. Над бабинцем на другому ярусі влаштована емпора з відкритою аркадогалереєю. Оперізує церкву широке піддашшя оперте на різьблених стовпах. Тепер простір перед бабинцем перетворений на закритийґанок. Стіни надопасання і восьмериків кожуховані ґонтами. Дахи, піддашшя та бані також вкриті ґонтами.
Разом із дзвіницею, що датується 1722 роком, церква входить до пам'яток архітектури національного значення. Дзвіниця давніше слугувала брамою для входу на церковне подвір'я. Це квадратна в плані чотириярусна будівля, у якої перший ярус зрубний, а верхні – стовпові. Другий четвериковий ярус зпідсябиттям має відкриту аркадову галерею. Третій і четвертий яруси – восьмибічні, теж з аркадовими галереями. Дзвіниця покрита восьмибічним ґонтовим стіжком.
 

Natalinezh

генерал-майор
Регистрация
12 Дек 2008
Сообщения
2,305
Reaction score
712
Капец, вообще не сопоставимо с архитектурой нынешних церквей.
 

mss

Ветеран
Регистрация
14 Окт 2009
Сообщения
9,578
Reaction score
8,460
вообще не сопоставимо с архитектурой нынешних церквей.
Це яких? В Галичині багато сільських церковок подібні на цю. І в моєму селі - також щось на це подібне, але їй ненабагато більше 100 років.

Якось зафоткаю - викладу тут...
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху