Вопросы, пожелания, недовольства, нехватка функционала по новому движку

Закон України "Про захист персональних даних"

шандрук

/на доске почёта/
Симпатии
1,117
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Ну шо из этого. Очередной мертворожденный закон.. Написано красиво и для дураков. Когда придется использовать его и применять - вот тогда посмотрим.
А так, херня херней и не более. очередная декларация защиты прав человека.

Когда мусора поганые ни за что цепляют, отнимают из карманов усе и потрошат всю твою информацию из твоего мобильного -это как называется. А через месяц присылают ответ, что в возбуждении уголовного дела по факту ношения перочинного ножика отказано. НО про сливание информации молчат волки позорные. Это что дозволено.

zadorozhka

капитан
Симпатии
1,039
Я буквально щойно отримала повідомлення з тим, що я маю підписати наступний документ (уривками):
"Я, така то, відповідно до ЗУ №2297-УІ даю згоду роботодавцю на обробку будь-яких моїх персональних даних, які надані чи будуть надані мною особисто відповідно до наступної мети: здійснення прав та виконання обов"язків у сфері трудових праовідносин,... у сфері оподаткування,... а також здійснення контролю за належним виконанням своїх трудових обов"язків;
даю згоду на обробку роботодавцем моїх персональних даних про расову чи етнічну приналежність, здоров"я, приналежність до громадських об"єднань;
даю згоду на облік мого робочого часу та на фіксування мого місцяперебування роботодавцем в робочий час (з пн по пт) або у інші робочі дні, через технічні засоби, у т.ч. засоби мобільного зв"язку, та за допомогою третіх осіб;
даю згоду на надання роботодавцем часткового або повного права обробки моїх даних БУДЬ-ЯКИМ іншим суб"єктам відносин, пов"язаним з персональними даними, на розсуд роботодавця, відповідно до зазначеної вище Мети, при дотриманні вимог законодавства;
даю згоду на поширення роботодавцем моїх персональних даних (ПД) будь-яким іншим особам, ... іноземним суб"єктам...
даю згоду роботодавцю самостійно встановлювати умови та порядок доступу третіх осіб до моїх ПД
якщо інше не передбачено законом, роботодавець не зобов"язаний повідомляти мене про передачу моїх ПД третім особам
Я зобов"язуюсь повідомляти кадри при зміні моїх ПД з наданням оригіналів відповідних документів...
Ваші ПД будуть надаватись органам держ.влади та місцевого самоврядування, а також підприємствам, установам, організаціям, включаючи іноземних, у відповідності з наданою вами Згодою..."

Ну зовсім незатишно себе почуваєш після підписання такої Згоди.
Пішла читать ЗУ №2297-УІ.
ПиСИ. І чому батьки не відправили мене в юридичний?!

Урядник

/на доске почёта/
Симпатии
47,610
Please note, if you want to make a deal with this user, that it is blocked.
Ну зовсім незатишно себе почуваєш після підписання такої Згоди.
У нас тоже такая фишка...я подписал, честному человеку нечего прятать...ну и потом это требуют с моего начальства(госпредприятие)...ну и это же в отношении того работодателя у которого ты работаешь сейчас...перейдешь к другому,там может все не так.А вообще нам пояснили, что это в связи с введением единого реестра.

zadorozhka

капитан
Симпатии
1,039
Все так, честному і нічого.
Але інформація - як і зброя, все залежить від того в чиїх руках знаходиться.
Я працюю бухгалтером з податкового обліку і знайома з деякими жорсткими методами роботи податкової

Хоча не сумніваюся, що і без моєї згоди мої дані можна отримати, але меншому колу різних третіх осіб.
Якщо вже підписав, то ... менше простору для маневрів, у випадку якогось того самого, що підкрадається непоміченим

zadorozhka

капитан
Симпатии
1,039
"даже интересно, что начальство сделает"

Що буде...
Ну, я можу поупиратися якраз до того моменту, коли мене тикнуть у стопку підписаних мною всяких різних згод перед роботодавцем в момент прийому на роботу. Я ж їх тоді підмахувала не глядя... від радості... все таки, перша офіційна робота

---------- Добавлено в 20:22 ---------- Предыдущее сообщение было написано в 18:57 ----------

Цитата з іншого інтернет-ресурсу
"Закон не передбачає автоматичної відповідальності з 1 січня 2012 року за нереєстрацію баз персональних даних

Законодавство про захист персональних даних не містить норм щодо автоматичної відповідальності суб‘єктів, які до 1 січня 2012 року не зареєстрували бази персональних даних.

На цьому було наголошено у ході прес-конференції в Міністерстві юстиції України, яка відбулася 23 грудня за участю першого заступника Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Лілії Олексюк та директора Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції Олени Зеркаль.

Як наголосила представник Мін‘юсту, таке уявлення сформувалося виключно на чутках та незнанні норм законодавства.

За словами Олени Зеркаль, порушення законодавства про захист персональних даних можуть бути виявлені виключно у ході перевірки з боку Державної служби України з питань захисту персональних даних. Жоден інший правоохоронний чи податковий орган не має право здійснювати відповідні дії у сфері захисту персональних даних.

Підставою для перевірки може стати графік перевірок, що заздалегідь затверджуватиметься Головою Державної служби України з питань захисту персональних даних. Або на підставі обґрунтованої скарги щодо порушення права особи на збір та захист її персональних даних.

Олена Зеркаль зазначила, що графік як планових, так і позапланових перевірок оприлюднюватиметься на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних.

При цьому, як наголосила представник Мін‘юсту, якщо в ході перевірки будуть виявлені порушення законодавства, Державна служба виноситиме припис про їх усунення у визначений термін.

Порушенням може бути визнано свідоме ухилення від реєстрації бази даних, неповідомлення особи про збір її персональних даних до бази, про мету створення відповідної бази та права особи у цьому зв‘язку, у випадку неналежного захисту бази персональних даних, а також у випадку передачі без згоди особи її персональних даних третім особам.
Лише у разі не виконання вимог припису, або у разі виявлення серйозних порушень Державна служба складатиме адміністративний протокол, який направлятиметься до суду.

Представник Мін‘юсту також підкреслила, що штрафи за порушення у сфері захисту персональних даних можуть бути призначені виключно за рішенням суду на підставі протоколів про адміністративне правопорушення, складених за результатами перевірки Державною службою захисту персональних даних.
______
В Верховной раде Украины зарегистрирован законопроект №9624 от 20 декабря 2011 года.
Депутаты предлагают отсрочить вступление в силу закона, которым устанавливаются санкции за нарушения закона о персональных данных
Предлагается, чтобы закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины об усилении ответственности за нарушение законодательства о защите персональных данных" вступал в силу не с 1 января, а с 1 июля следующего года.
В частности, авторы объясняют необходимость переноса даты тем, что в законе о защите ПД:
- четкое определение термина ПД и при этом значительные штрафы за нарушение закона приводят к возмущениям в предпринимательской среде;
- не предусмотрено регулирование деятельности владельца баз ПД;
- в законе отсутствует понятие "общедоступные источники", интернет не включен в общедоступные источники получения таких данных;
- не предусмотрено, какие условия должен создать владелец баз ПД для защиты данных;
- нет нормативной базы, в частности – актов, которые бы нормировал процесс подготовительной работы перед регистрацией и т.д.
Напомним, закон о санкциях за нарушения закона о персональных данных был принят летом этого года и вступит в силу с 1 января следующего года. Его нормы, в частности, предусматривают штраф от 500 до 1000 необлагаемых налогом минимумов доходов граждан за уклонение компании от регистрации баз. Закон о защите персональных данных вступил в силу с 1 января 2011 года."

bandar

старший сержант
Симпатии
92
С одной стороны вроде и не плохо для организации: какую информацию закон разрешает требовать от физ лиц, только ту и иметь, лишнее поудалять (меньше информации, меньше ответственности). А что то и упорядочить необходимо. Но опять же ничего не производя (нашу организ имею ввиду) новая кипа бумаг! - распоряжения, положение, заявы от физ лиц, обязятельства о не разглашении, пояснения прав ....

bandar

старший сержант
Симпатии
92
про расову чи етнічну приналежність, здоров"я, ..на облік мого робочого часу та на фіксування мого місцяперебування роботодавцем в робочий час (з пн по пт) або у інші робочі дні, через технічні засоби, у т.ч. засоби мобільного зв"язку, та за допомогою третіх осіб;..часткового або повного права обробки моїх даних БУДЬ-ЯКИМ іншим суб"єктам відносин, .. на розсуд роботодавця, ..даю згоду на поширення роботодавцем моїх персональних даних (ПД) будь-яким іншим особам, ... іноземним суб"єктам...
даю згоду роботодавцю самостійно встановлювати умови та порядок доступу третіх осіб до моїх ПД....."

Ну зовсім незатишно себе почуваєш
Еще бы! Не представляю где это можно работать. Ответа НЕ жду!
.

Последнее редактирование:

Mavidaz

старшина
Симпатии
60
Я скорее рапорт по собственному подпишу, чем эту гадость

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Як відомо, практика застосування Закону України "Про захист персональних даних" засвідчила наявність в ньому прогалин, які унеможливлюють безумовне виконання його норм, що може спричинити безпідставне притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб володільців баз персональних даних та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності.
Незважаючи на прогалини в нормативно-правовій базі з 01.01.2012 мала встановлюватися адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення вимог Закону України "Про захист персональних даних" щодо реєстрації та обробки цих баз даних.
З метою підготовки відповідних змін до Закону України "Про захист персональних даних" народними депутатами України Горіною І.А. та Ляпіною К.М. було ініційовано подання до Верховної Ради України проекту закону про відтермінування набуття чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" (реєстраційний № 9624 від 20.12.2011), який був підтриманий Федерацією профспілок України на засіданні Президії ФПУ, що відбулося 23.12.2011, і відповідне звернення направлено до Верховної Ради України.
13 січня 2012 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних, щодо перенесення терміну введення в дію", яким відтерміновується набрання чинності зазначеним законом до 1 липня 2012 року Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Сьогодні втупив в дію цей наказ (на сайті Верховної ради rada.gov.ua)
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ Н А К А З 30.12.2011 N 3659/5
Про затвердження Типового порядку обробки персональних даних у базах персональних даних

nazri

генерал-майор
Симпатии
1,191
Честно говоря, когда идет речь о законах, у меня создается впечатление. что их тексты готовят люди вообще не имеющие представления о предмете. Можно много говорить об информации, издавать новые законы, положения. приказы и так далее. но есть ст. 34 Конституции Украины, и ее нужно уважать. К прискорбию, многие видные специалисты подающие законы на подпись начальству эту статью просто оплевывают, и тем самым становятся на скользкий путь измены национальных интересов Украины.

Статья 34. Каждому гарантируется право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений.
Каждый имеет право свободно собирать, хранить, использовать и распространять информацию устно, письменно либо иным способом — по своему выбору.
Осуществление этих прав может быть ограничено законом в интересах национальной безопасности, территориальной целостности либо общественного порядка с целью предупреждения беспорядков или преступлений, для охраны здоровья населения, для защиты репутации или прав других людей, для предупреждения разглашения информации, полученной конфиденциально, либо для поддержания авторитета и непредвзятости правосудия.

Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Статья 34.Осуществление этих прав может быть ограничено законом .. с целью предупреждения ..преступлений, для защиты репутации или прав других людей, для предупреждения разглашения информации, полученной конфиденциально,..QUOTE]

"Стаття 3. Законодавство про захист персональних даних
Законодавство про захист персональних даних складають
Конституція України....." Возможно и имеется в виду ст 34 Конституции.
Хотя вспоминая многие моменты, думаю этот закон необходим. например в ведомственной больнице закрывая больничный, при мне ст.медсестра по телефону диктует всех, кто у них на учете что ли стоит: вообщем фамилии, адреса и их заболевания. Вот мне надо ли было знать, что у моего коллеги (я бы и не подумала) какие то паховые и геморроидальные проблемы, у другой - чего то маточное..? В магазине при пркупке мясорубки мне заполняют тут же договор, яко бы на дополнительный год гарантии и девочка наивно просит у меня паспортные данные. А бесконечные везде требования ксерокопий паспортов, ИНН и др. переросли всякие разумные меры.
Только работы с этим законом конечно пока прибавилось...

nazri

генерал-майор
Симпатии
1,191
Статья 34.Осуществление этих прав может быть ограничено законом .. с целью предупреждения ..преступлений, для защиты репутации или прав других людей, для предупреждения разглашения информации, полученной конфиденциально,..QUOTE]

"Стаття 3. Законодавство про захист персональних даних
Законодавство про захист персональних даних складають
Конституція України....." Возможно и имеется в виду ст 34 Конституции.
Хотя вспоминая многие моменты, думаю этот закон необходим. например в ведомственной больнице закрывая больничный, при мне ст.медсестра по телефону диктует всех, кто у них на учете что ли стоит: вообщем фамилии, адреса и их заболевания.
Ну старшая медсестра в больнице просто легким движением руки за такие вещи должна быть уволена, ибо во все времена разглашение медицинских данных было очень плохим поступком. Нужно было подойти к главврачу. и поинтересоваться процессом, попросив объяснения. За это просто увольняют с работы. Касательно паспортов. то это порочная практика с которой просто надо решать вопрос просто и аккуратно: с какой целью это надо, не будет ли ксерокопия использована в преступных целях и докажите это. Словом. все зависит от нас самих.

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Кстати, семинар по этому Закону не дешевый (для общественных, например, организаций). В Киеве 1990,00 грн два дня (без жилья). Читать будут сами руководители Гос службы по защите перс данных.

Последнее редактирование:

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Державна служба України з питань захисту персональних даних організовує 16 серпня 2012 року для представників громадських організацій, фізичних та юридичних осіб безкоштовний семінар на тему:«Проблемні питання, що виникають підчас практичного застосування законодавства у сфері захисту персональних даних». Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

bandar

старший сержант
Симпатии
92
В какой то другой теме раньше (не нашла) форумчанин интересовался подобными вопросами, может это прочтет--- "Відео-сервіс YouTube у зв'язку з тим, що його використовують для поширення інформації про протести, увів нову функцію - можливість розмити обличчя людей на відеозаписі.Про це говориться в офіційному блозі YouTube."Оскільки громадяни продовжують відігравати критичну роль у наданні новин і кадрів про права людини, захист їхніх персональних даних, YouTube прагне до створення зручніших засобів, щоб їм допомогти", - говориться в блозі."Якщо ви хочете поділитися кадрами протесту, не показуючи обличчя активістів... наша технологія "розмивання обличчя" стане першим кроком до введення візуальної анонімності відео на YouTube", - сказано у блозі. "Візуальна анонімність дозволить людям ділитися персональними відео ширше й говорити тоді, коли по-іншому вони говорити не можуть", - відзначається у блозі, водночас зберігаючи свою анонімність і право на захист своїх персональних даних (ред.) Таким чином відеохостинг YouTube всіляко відстоює право на захист персональних даних користувачів сервісу. За матеріалами газети «Українська правда» Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

bandar

старший сержант
Симпатии
92
Может профсоюзы или благотворительные фонды (партии) и др. интересуются:
ВР України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про захист персональних даних" Зокрема, пропонується врегулювати питання транскордонної передачі персональних даних, визначити країни Європейського економічного простору, а також країни, які підписали Конвенцію Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних, такими, що забезпечують належний рівень захисту персональних даних, випадки передачі персональних даних до інших країн.Окрім цього, пропонується розширити підстави обробки персональних даних в порівнянні з діючою редакцією Закону. Так, до існуючих підстав обробки персональних даних (згода на обробку і на підставі закону) пропонується додати: укладання та виконання правочину, стороною якого є суб’єкт персональних даних, або який укладено на користь суб’єкта персональних даних, або для здійснення заходів, які передують укладанню правочину на вимогу суб’єкта персональних даних, виконання володільцем бази персональних даних взятого на себе зобов’язання, задоволення державних інтересів або виконання офіційних повноважень, покладених на володільця бази персональних даних або на третю особу, якій передаються ці дані, захист життєво важливих інтересів суб’єкта персональних даних. Законопроект також передбачає виключення з державної реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язане із забезпеченням і реалізацією трудових відносин, та членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій.
Для просмотра ссылки необходимо: Войти или Регистрация

Сверху